lasitetun parvekkeen kukkaongelma

mammma81

Meillä on suht pieni lasitettu parveke. Onko ideoita mihin laittaa kukat, kun ns. tavallisia parvekelaatikoita ei voi parvekelasien takia käyttää? Toisaalta myös lattiaruukut eivät ole kovin hyvä vaihtoehto 1v lapsen takia. Jääkö ainoaksi vaihtoehdoksi amppelit?

2

759

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ja vanhasta laudasta

      tehdyt tikapuut joilla kukkia,maitokannuja ym.vanhaa tavaraa.No teemaksi voit ottaa mitä tahansa ja tikapuutkin voit valmistaa/ostaa mistä materiaalista tahansa mutta ideana mielestäni hyvä,ei vie paljon tilaa,mutta tavaraa mahtuu jos jotakin,kukkia,esineitä,miten vaan keksit!

      • Selma Virta

        Olin vuosia unelmoinut suuresta lasitetusta parvekkeesta. Nyt kun se minulla on, en millään keksi miten saan kukat sinne kauniisti. Parvekkeessa on vain kaksi lyhyttä seinää, toista vasten aukeaa ovi ja parvekelasit ja toisella on tuuletusteline. Kaksi seinää on sitten pelkkää ikkunaa, parvekkeen omaa ja olohuoneen. Ei seinää vasten saa laitettua edes tikkaita. Täytyykö katosta ripustaa ketjujen tai kauniin köyden varaan hyllytaso? Lattiatilaa ei ole paljon, en haluaisi rakentaa lattialle mitään telinettä. Onko kenelläkään muunlaisia ehdotuksia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      70
      3149
    2. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      62
      2505
    3. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      2136
    4. Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?

      Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1
      Sinkut
      94
      2045
    5. Heilutetaanko peittoa hieman

      Heilutetaan peittoa vähän ;3
      Ikävä
      55
      1952
    6. Tilanteesi nyt?

      Kysymys otsikossa
      Suhteet
      42
      1594
    7. Kaipaan sua, Ope

      Mietin, että ajatteletko sinä minua?..
      Ikävä
      40
      1560
    8. Mä en jaksa suojella sua enää

      Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t
      Ikävä
      14
      1263
    9. EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!

      "Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p
      Maailman menoa
      139
      1168
    10. Vuodetvierii

      E siitä tulee nyt 50 vuotta oivoi
      Ähtäri
      6
      1083
    Aihe