Ei vielä ainakaan siltä näytä.
kalpan viime hankinnat.
- Uransa laskuvaiheessa ja kokoajan paikat paskana surffaava pappa.
-Iowa starsin jämäpakki joita ässät saisi ilmaiseksi Dallasista vaikka 10 kappaletta.
-Joku canukki jonka parhaat näytöt on jostain hemmetin sakemanni läskipontsoliigasta.
-Kaukalopallotakatukka joka ei kuulu 1 ketjuun ja jonka - tilasto on surullista katsottavaa viime vuosilta.
En ole katkera kun tätä katson.
Koska kalpa satsaa?
3
510
Vastaukset
- lue jatkoajan
palstaa.. siellä kaikkien muiden joukkueiden fanit onnitelleet KalPaa loistohankinnoista ja myöntäneet olevansa kateellisia.
ja täällä idiotismisuomi24palstalla vain yks ja sama tyyppi sanoo muuta kun ei elä todellisuudessa.- nnnmmnn
Siis jussi timonen nyt on ei ole Peter astonia kummempi ja nämä muutkin ovat aivan samaa tasoa kuin hisey,saarela viime kaudella joten se siitä.
Ja pysykää te kalakukot nyt vittu katkerine asivoineen poissa ässienosiosta elvistelemästä näillä (niin sanotuilla panostuksilla).
Itse ainakin vittuilen kalpafaneille helvetisti kun epäonnistuvat jos kuopiolaisteinit jatkaa kakanjauhantaansa ässienosiossa. - Sauli Ankka
nnnmmnn kirjoitti:
Siis jussi timonen nyt on ei ole Peter astonia kummempi ja nämä muutkin ovat aivan samaa tasoa kuin hisey,saarela viime kaudella joten se siitä.
Ja pysykää te kalakukot nyt vittu katkerine asivoineen poissa ässienosiosta elvistelemästä näillä (niin sanotuilla panostuksilla).
Itse ainakin vittuilen kalpafaneille helvetisti kun epäonnistuvat jos kuopiolaisteinit jatkaa kakanjauhantaansa ässienosiossa.Jussi Timosen ja Peter Asstonin nyt erottaa ainakin siitä että Timonen on suomalainen, pelannut NHL:ää ja se painaa vaakakupissa niin paljon että sen ansiosta Timonen kelpaisi mihin tahansa SM-liigajoukkueeseen. KalPassa Timonen on varmaan ensi kauden ykköspakki, samoin olisi proin Ärsessä. Kaiken lisäksi Timonen on KalPan oma kasvatti, mikä vaan nostaa tämän hankinnan arvoa.
Kerros nyt poitsu joko Ärset on tarjonnut Mikko Purontakaselle sopimusta? Jos seura on siinä jamassa että pitää testata jotain perkeleen Purontakasta sekä 2-divisioonasta houkuteltua rovaniemeläistä Inkeröista (vittu mikä nimi) niin ei paljon kannattaisi muille vittuilla.
Eikös muuten tuo Inkeröinen ole proilaiseen tyyliin kova tappelija? Ihan kuten se helvetin Reunanenkin viime kaudella, "kun puhelin soi niin kyllä mä siihen vastaan" sanoi Reunanen ja paskansi housuunsa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä1012140Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2971934Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3441761Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1041726Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.2071617- 321351
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941133Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii251092Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤671089- 511057