406 ajovaloumpion kuppi

seppo

Löytyisikö: 406 vm.2000 (farkku) konehuoneen puolella oleva ajovaloumpioon liittyvä kumitiivisteinen "kuppi" . Kupin takana ovat kauko- tai lähivalopolttimot. Kuppeja on kaksi/umpio, yhtä tarvitsisin.
Räksähti kiinnitysmekanismi poikki, liike tarjoaa koko umpiota JOKA MAKSAA.
Nyt kiinnitys on narulla solmittu.
On muuten oikea lähivalo kiva vaihtaa matkalla pakkasessa.

3

410

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • osajaska

      Tuo kuppi säilyy yleensä ehjänä, ellei ihan suoraa nokkakolaria ole ajettu, joten kannattaa kierrellä autopurkaamoja, jos sattuisi olemaan lunastettu 406 jossain pinossa. Netistäkin löytyy takuupurkaamojen sivusto http://finland.bildelsbasen.se/show.asp?Bilgrupp=PEUGEOT&bilkod=3636&DelgruppList=,Etup%E4%E4n osat&bilnamn=PEUGEOT 406&searchtxt=&kundnr=&Firma=&Hcomp=&areaid=&Cort=&Cpnr=&Criktnr=&BranschID=&Ftxt=&tpris=&fpris=&tmil=&fmil=&tar=&far=&Pict= josta voi katsella vihjettä.

      Myös purkaamoilla on varaosa"vihkonen", jossa purkaamot ilmoittelevat tulleista autoista. Lähettävät yleensä ympäri suomea suht halvalla. Kannattaa kysellä, parhaassa tapauksessa saat koko umpion halvemmalla kuin merkkiliikkeestä kuppisuojan.

      • seppo

        tiedosta.
        Kuppisuojaahan "viralliset" liikkeet eivät myy, koko umpio vaan. Onneksi on vielä polttimo ja umpio erikseen, voisihan nekin "integroida".


      • omppu
        seppo kirjoitti:

        tiedosta.
        Kuppisuojaahan "viralliset" liikkeet eivät myy, koko umpio vaan. Onneksi on vielä polttimo ja umpio erikseen, voisihan nekin "integroida".

        vaihdoin omaani lyhdyn joten löytyis ylimääräisenä tausta kupu..jos kiinnostaa niin laitappa yht tietoa niin otan yhteyttä niin voin tarvittaessa auttaa miestä mäessä!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      53
      5650
    2. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      72
      2741
    3. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      18
      1990
    4. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      37
      1826
    5. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      159
      1811
    6. Aleksi Rytilä

      Räppäri saa haluamaansa julkisuutta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      19
      1753
    7. Kulukusuunnat

      Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v
      Kuhmo
      5
      1518
    8. 81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."

      Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome
      Suomalaiset julkkikset
      19
      1151
    9. Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan

      Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy
      Maailman menoa
      80
      1139
    10. Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti

      Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah
      Ähtäri
      64
      956
    Aihe