Uskonto palstalla osastoissa ''profetiat '' ja '' helluntailaisuus '' on ollut pitkä keskustelu antikristuksen roolista , mitä se oikein tarkoittaa..
Tässä asiassa on päästy lopputulokseen jonka mukaan amerikkalaista arvomaailmaa, sekä Kokoomuspuolueen virallista ohjelmaa koskeva eksytys on nimenomaan se joka on esiintynyt aina lammasten vaatteissa , ollen todellisuudessa SUSI..
Kehotan lukemaan tuon keskustelun, jotka vielä uskotte '' porvarillisiin arvoihin''. Itse Jeesus Kristus tulee sen harhaopin maailmasta hävittämään.
Usa tuhotaan yhden päivän aikana vaikkei sitä kukaan olisi voinut pitää mahdollisena ..( ilmestyskirja 18 luku )
kokoomuksen loppu on lähellä
2
161
Vastaukset
- mvv
ohjelma,älä usko mitään maailmanlopun profeettoja.Tälläiset lopputulokset ovat täysin tuulesta temmattuja,eivät mitään Raamatun totuuksia,vaan ihmisten päissä syntyneitä kuvitelmia.
- myy itte
no kyll mää oon aina sitä mieltä ollu, että Jumala ei oo kirjottanu millään kielellä koskaan yhtään lausetta, ei edes tämä Jeesus puusepänpoika joka sentään oli ihmisen muodossa aivan.
Kyllä ne kaikki ''pyhät kirjootukset'' on ihmisten puheita, se on selevää..
Mutta mitä tuloo tämän koko maailman taloudellisen ja polittiisen vallan saaneen valtakunnan ja kaikkien sitä peesaavien tahojen äkilliseen loppumiseen, kyllä se on sanottu ilmestyskirjan 18 luvussa..
Mä en oo ite niin kauhian uskonnollinen henkilö, mä näen paljon konkreettisempiakin syitä sille, miksi nykyisenkaltainen talousjärjestelmä tulee menemään tiltille..
Myös on erilaisia paineita siihen, että ihmiskuvan onsyvennyttävä , kokonaisvaltaistutttava siitä mikki hiiri tasosta, jolla Suomessa ja sen emämaassa, USA:ssa eletään..
Me ihmiset olemme jumalten kaltaisia otuksia, joilla olisi valtavat potentiaaliset mahdollisuudet muuhunkin kuin vain pinatason, rahan, vallan, mekaanisten asioiden ymmärtämiseen ...Ei niitäkään voi väheksyä, mutta renkiä ei pitääs päästää isännäksi, katos..
Tässä suhteessa kokoomuksen perusdoktriinit on vääriä, joskaan en ukso että yksikään toinen puolue nykysuomessa sen kummosempi olisi..
Joku vasemmistoliitto ja sen teeskentelevä johtaja akka, voihan perse...Se on ällöttävämpi otus kuin pahinkaan patamusta kokoomusakka..
Tarja Halonen on laskelmoiva riistoremari, entinen lakimiesketku..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m4346163- 875470
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest514467- 543996
- 783961
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse33616SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1933549Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1213274Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky713251- 432309