Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

naista naiselle

Voisiko joku neuvoa, kuinka tällainen tavallinen hetero nainen, joka tuntee vetoa myös naisiin, saisi luotettavaa seuraa toisesta naisesta. En luota näihin sokko-deitteihin /vast. Mitkä ovat koodit, joilla voi viestiä. En uskalla ehdottaa koska, pelkään tulevani torjutuksi. Itsetyydytyksessä kuvittelen aina naista, vaikka en ole koskaan kokenut sitä.
45562
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Olen myös hetero, enkä voisi kuvitella parisuhdetta kuin miehen kanssa. MUTTA siitä huolimatta kiihotun naisten kuvista ja huomaan usein näkeväni unta seksistä naisen kanssa.

Olen erittäin utelias kokeilemaan miltä seksi naisen kanssa oikeasti tuntuisi. Mutta koska olen täysin kokematon tässä asiassa, niin toivoisin että toinen osapuoli olisi kokenut ja tietäisi pitävänsä naisista.

Tuntuu aika mahdottomalta onnenpotkulta että törmäisin sattumalta naiseen, joka olisi bi tai lesbo, jonka kanssa kemiat sopisivat hyvin yhteen, joka ehdottaisi minulle ja joka olisi sinut sen kanssa ettei minulla ole asiasta kokemusta ;)

Tällaista koodia ei taida olla...

Äänestä

Fantasiani liittyy naisiin,
tykkään myös katsella alastomien naisten kuvia...
Aina kun mieheni tyydyttää minua ajettelen että nainen nuolee minua.
Mutta kun rakastelemme sillon katson miestäni silmiin.
Jos hän ei tule takaa päin.

Äänestä
  • Minulla on myös samanlaisia kiinnostuksia ;) Olen ollut kerran yhden tuttavani kanssa, mutta siitä on jo kohta kaksi vuotta aikaa. Sen jälkeen minulla on siitä jäänyt vain haave että voisi joskus koittaa vielä uudestaankin, mutta mistä löydän sinut ;) Itse olen onnellisesti namisissa enkä ole mikään seikkailijatyyppi vaan ihan kokeilumielessä voisin olla taas valmis siihen ;)

    Äänestä

enpä uskalla ajatellakaan, miten vaikea olisi löytää "tyttökaveri" kun en osaa enää miehiäkään edes pelkiksi petikumppaneiksi hakea. tai ehkä en ole ikinä hyvä siinä ollutkaan... mutta ... on alkanut itseäkin vähän taas kiinnostaa...

koska kuitenkin molempia (ainoja ja reinoja) olen nuorempana testannut, niin jotain...vinkkiä ehkä... eli ekaksi: onko tuttavapiirissä tai esim.töissä varmoja tai "ehkö varmoja" bi/lesbonaisia? jos on, pörrää ympärillä ja anna ymmärtää, että olet sekä utelias että kiinnostunut. ehkä saisit ehdotuksia, mene ja tiedä?

kai ainakin pk-seudulla on jotain kuppiloita, joissa alan ihmiset pyörii. jos et yksin tohdi, ota joku luotettava kaveri mukaan. jos tunnet jonkun homomiehen, ne on ihan parhaita viemään paikkoihin ja ehkä esittelemäänkin omia naiskontaktejaan...

varmaan keskustelupalstan bi/lesbo/gay -osastolta osataan vielä enempi neuvoa paikkoja ja vinkkejä ... ties vaikka kuitenkin pääsisit treffeille ;)

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


rva42v kirjoitti:

Voisiko joku neuvoa, kuinka tällainen tavallinen hetero nainen, joka tuntee vetoa myös naisiin, saisi luotettavaa seuraa toisesta naisesta. En luota näihin sokko-deitteihin /vast. Mitkä ovat koodit, joilla voi viestiä. En uskalla ehdottaa koska, pelkään tulevani torjutuksi. Itsetyydytyksessä kuvittelen aina naista, vaikka en ole koskaan kokenut sitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu