Miten ihmeessä saan kortin toimimaan. Käytän TT home ja 2 gigan sd-kortti jossa kartat. Kortti näkyy hoimessa ja tietokoneessa. Mutta kun irrotan 520 go:n niin näyttö tulee tyylikäs animaatio jossa kortti tulee ulos laitteesta ja kortin päälle ilmestyy punainen risti?
Mitä teen väärin?
Miten se oikein toimii?
Kiitos vastauksista nyt jo!
Mitä teen väärin?
Miten se oikein toimii?
Kiitos vastauksista nyt jo!
Vastaukset 3
Vanhimmat
Jos sinulla on varmuuskopio koneellasi, niin laitat sen kortin Tomppaasi ja Homen kautta palautat sen varmuuskopion. Voithan koittaa painaa sieltä Navin pohjasta sitä "resettiä", olisiko siitä apuja;-)
kortin vaihtoon pitäisi saada kunnon ohjeet , minulta onnistui kerran vaihto,mutta olin jo sen verran paniikissa että en muista mitä tuli tehtyä ja
missä järjestyksessä.kauan painettu resetointi ja käynnistäminen auttoi ainakin ja sitten piti houkutella ottamaan päivityksiä homesta.
ja sitten vielä kysymys : onko kortin lukunopeudella merkitystä näissä vehkeissä .
nyt toimii, alustus ja päivitys.