Suulista löytyi Tauno Palo ja Ansa Ikonen. Paheksuivat kovasti kun keskeytin mukavasti alkaneen kahdenkeskisen hetken. Käsikirjoituksen mukaan seuraavaksi olisi näytetty ukkosilmaa ja vesisadetta. Mutta Tauno jäi Ansaan.
Nyt löytyi suulista...
Edvin L.
5301
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ja ukkosen ja vesisateen jälkeen olisi ollut vuorossa kilpajuoksua kaksi kertaa koivun ympäri ja sen jälkeen mainoskatko.
Oliko tää muuten sun pappas suuli mistä Ansa ja Tane löytyivät?
... älkää taas viitsikö !
Ei jaksa enää noita pappoja !
Juuri Papat antavat lapsenlapsilleen sen tietotaidon ja eettiset arvot, kuten rehellisyyden ja tasavertaisuuden arvostuksen, minkä elämässä tarvitsee. Jaana, arvosta sinäkin Pappasi antamaa tukea ja hyviä ajatuksia.
Pappa pitää sinusta huolta, vaikka sitten pilvenreunalta. Ihmisellä on vain yksi Pappa (toinen on ukki tai vaari) pitäkäämme häntä arvossa.
.. isä kyllä on antannu hyvät neuvot.... Pappaa en oo ees koskaan nähny !!
Eikai tommonen voi olla mahdollista! Tuohan on ennekuulumatonta, tuollaista ei tapahdu kuin amerikkalaisissa elokuvissa. "Missing GrandDad".
Alapas selata sitä valokuva-albumias. Kyllä se Pappa siellä jollain sivulla luuraa. Jos ei niin sitten syytä huoleen. Aletaan yhdessä jäljittää Pappaasi. Pitäähän sulle Pappa löytyä. Jos ei löydetä oikeeta otetaan joku vanhainkodista sijaiseks. Siellä niitä on halukkaita Papoiksi.
Jokainen mies haluaa joskus olla Pappa.