kansalaispalkka suomeen

syntynyt

jokainen suomalainen saa palkan valtiolta olit toimessa missä tahansa.velallinen köyhä rikas herra..teet töitä josta ei kansalaispalkaa rangaista.

3

227

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • valtiolla velkaa,

      ei ole varaa pelleillä vaan rajullä kädellä karsia valtion menoja ja madaltaa verotus 10%:iin.

      • Kn valtion velka on näin suuri ongelma vaatii tilanne verojen korotusta ja nopeasti. Perintövero takaisin ja pääomatulojen verotusaste 60%. Johan rupeaa veropohja kasvamaan. Ammattiliikenteessä Dieselin verotusta pitää laskea, joko itse dieselin hintaa laskemalla tai ammattiautoilijoille (mm rekat ja bussit) lupaa käyttää polttoöljyä ajoihinsa hintojen kurissa pitämiseksi.
        Sinäkin joka vaadit verojen laskua tulet luonnonlakien mukaan VARMASTI JOSKUS VANHENEMAAN JA SAIRASTUMAAN. Vieläköhän kannatat verojen laskua kun makaat sairaalassa tai vanhainkodissa?


      • Karonkka
        ristokopon kirjoitti:

        Kn valtion velka on näin suuri ongelma vaatii tilanne verojen korotusta ja nopeasti. Perintövero takaisin ja pääomatulojen verotusaste 60%. Johan rupeaa veropohja kasvamaan. Ammattiliikenteessä Dieselin verotusta pitää laskea, joko itse dieselin hintaa laskemalla tai ammattiautoilijoille (mm rekat ja bussit) lupaa käyttää polttoöljyä ajoihinsa hintojen kurissa pitämiseksi.
        Sinäkin joka vaadit verojen laskua tulet luonnonlakien mukaan VARMASTI JOSKUS VANHENEMAAN JA SAIRASTUMAAN. Vieläköhän kannatat verojen laskua kun makaat sairaalassa tai vanhainkodissa?

        Suomi on lähes kaikessa verotuksessa jo tasaveromaa. Se kuppaa surkeimmat desiilit köyhyyteen työn teosta huolimatta ja päästää mm. pääomat ja osingot vallan pälkähästä. Järjetöntä touhua.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä

      Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai
      Ikävä
      104
      9709
    2. Persut: haluamme lisää veroja!

      Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki
      Maailman menoa
      76
      4977
    3. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      63
      4742
    4. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      3
      3238
    5. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      9
      2441
    6. Numero josta kaivattusi tulee mieleen

      Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.
      Ikävä
      106
      1686
    7. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      45
      1468
    8. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      53
      1433
    9. Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera

      Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota
      Lieksa
      58
      1397
    10. Heräsin taas sinä mielessä

      Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?
      Ikävä
      65
      1321
    Aihe