leijonanaisen miessuhteet,aijai!ym.

100%leijona!

mä oon ite leijona ja oon sitä todellakin. aina on pilkettä silmäkulmas ja aina flirttailemas!. kuvitelkaa kolme viimestä urosta ovat olleet oinaita!,niin itsepäisiä mutta tarmokkaita hyvällä ja pahalla tavalla! haastavuus pistää leijonalle potkua lisää. ja kovapintaiset uroot,mutta kun leijonan sydän on niin lämmin ja rakkautta haluaisi jakaa niin samanlaista tunteenpaloa odottaa myös miehiltä. tässäpä pulma, usein vaikeaa tulee kun mies ei halua vakavampaa suhdetta, ja mikään yhdenillan alaarvoinen hoitohan leijona naaras ei saa koskaan olla. miksi ikinä se mies johon sydän pakahtuu ei voi tuntea samoin...aargh! :) mutta uusia miehiä kiikariin..,joskin aina jos jokin piirre miehessä pistää tunteet palamaan niin sitä piiritetään henkeen ja vereen..! tällainen tunnevammainen mutta energinen leijona naaras taas sitten nuolee haavojaan pettymyksen jälkeen vaikkakin ei suostu koskaan myöntämään että juttu on loppu! ;)

5

1231

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Leo

      olen huomannut sen...

    • Conjjja

      Jaa, no itsekin oon leijona, mutta ketään en koskaan ala piirittämään, vaikka kuinka vaikuttaisi oikeanlaiselta tyypiltä, sen verran on ylpeyttä. Kyllä se tyyppi itse tajuaa oman parhaansa, ja jos ei tajua, niin sitten olkoon, niin alas en mene että kenenkään jaloissa alan pyörimään niinkuin joku seurakoira.
      Tosin ajattelen aina että jos olen kiinnostunut jostakin ihmisestä, niin tottakai hän on myös kiinnostunut minusta ja niinhän se kyllä yleensä meneekin :-) Ja jos ei mene, niin sitten raivostuttaa kyllä niin paljon että!

    • leijona 85

      Minullakin on oinas mies ja meillä mene hyvin...:) olen jo toista vuotta kihloissa hänen kanssa että miusta tuntuu ainakin että se oinas on se oikea minulle...:) oinaat ovat todellakin itsepäisiä ja tempperamenttisia.

    • Asta

      Olipas mukavaa lukea tekstiä joka oli kuin suoraan mun elämästä! Ihanaa että on kohtalotovereita! Näinhän ne asiat usein menee, kun rakastaa tai ihastuu tekee sitä täysillä ja vaatii toiselta sitä samaa. Useimmat pelästyvät sitä tunteiden määrää joka tästä ulospäin kylmältä ja kovalta ihmiseltä löytyy sisältään....
      Tsemppiä!

      • leone

        Herrasiunaa!

        Miten leijonat voivatkaan ajatella niin samalla tavalla (tai tuntea). Itse en kyllä "näkyvästi" piiritä koskaan ketään, mutta totuushan on toinen: metsästys kiinnostaa aina. Metsästyksen kulku vain riippuu saaliin luonteesta, vaihdellen intensiivisistä silmäyksistä täydelliseen välinpitämättömyyteen ja kun saalis on tarpeeksi lähellä se ei edes itsekään tiedä mikä siihen iski.

        Yhden yön suhteisiin naaras leijona on liian ylpeä (mielestäni) tosin mies leijonat ovat asia erikseen, niiden elämä perustuu saaliin kotiin raahaamiseen. Naaras leijona voi huvitella iskemällä miehen baarista mutta jättää sen yleensä sitten viimeistään nakkikioskin jonossa hyeenoille.

        Haluaisin palavasti kumppanikseni oinaan tai kehittyneen luonteen omaavan leijona uroksen, mutta eipä ole löytynyt. Kaloja sitävastoin on parhaimmillaan ollut parvittain, joten alan olla niille jo allerginen ja vaistoan ne jo kaukaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      98
      4822
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      114
      3952
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      211
      3850
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      119
      2257
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      78
      1980
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1366
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      137
      1324
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      168
      1296
    9. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      546
      1178
    10. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1135
    Aihe