Ei ole tarpeellista, että yksikään ihminen menisi helvettiin. Eikä Jumala lähetä ketään helvettiin. Te itse lähetätte itsenne helvettiin. Jumala on tehnyt kaiken mahdollisen, jotta Hän voisi estää teitä menemästä helvettiin. Te taistelette yli jokaisen barrikadin, jonka Jumala laittaa teidän tiellenne; te menette siitä suoraan ylitse. ”Minä en usko siihen. Minä en usko tuohon. Minä en usko tätä.” Aivan päätä pahkaa… No niin, täällä kaupungissa on punainen liikennevalo. Ja se muuttuu punaiseksi ja vihreäksi. Se kertoo teille, milloin teidän pitää pysähtyä ja milloin te voitte mennä. Jos te ajatte sitä vastoin, no, älkää syyttäkö kaupunkia. He laittoivat liikennevalon sinne teidän suojaksenne. Mutta jos te ajatte sen lävitse, se on teidän vastuullanne. Te toitte tuomion itse päällenne.
WMB – God’s Provided Way 53-0613
Vastuu on sinulla
Ylkä saapuu
1
371
Vastaukset
- teutatess
Mutta se on hyvä , että on helvetti olemassa. Ja on tosiaan kaksi verailu koohtaa , taivas ja helvetti . Sitten voi jokainen päättää kumpaan paikkaan haluaa kilvoitella .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17322269Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant749486Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297470Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va806315SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1825950Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344966HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084620Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1014376Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo872060Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k791345