koneen vaihto Golf IV? 1.6 16V -->1.8T

kukaan tehnyt? mitä muutoksia vaatii? paljon maksaa?
2798
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sopii heittämällä. Akun joutuu vaihtamaan Pilteman akkuun kun 1.8T :n laturi on niin tehokas. Muuten palaa takaparkit kun turpo tulee mukaan alakierroksilla. Kannattaa lastuttaa 1.6. Saat paljon halvemalla samat tehot eikä tarvi vaihtaa akkua.

Äänestä
  • Pilailija paljasti itsensä koska ei 1.6:sta lastuttamalla saa tehoa samalla mitalla, ainoastaan turbollisissa koneissa lastuttaminen kannattaa.

    Vaihda vaan tekniikka jos saat kaveriksi tekemään sellaisen joka on jo kerran tekniikan vaihtanut. Joudut järjestelemään pienen määrän sähköjohtoja hallin nurkkiin siinä purkamisen aikana :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tulbo kirjoitti:

kukaan tehnyt? mitä muutoksia vaatii? paljon maksaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu