Hieno pelaaja tämä Ilveksen kasvatti Ville Leino.
Kuka teidän mielestänne vastaa lähinnä tätä Ilveksen kasvattia Mestiksessä? Tero Forsell?
Ville Leino
10
879
Vastaukset
- mies savosta
Leino pelasi SaPKOssa ennenkuin pääsi pakoon Tampereelle.
- Mestisseuraaja
On Leino kiekkoa varmaan pelannut myös kadulla ja olohuoneen lattialla.
Mutta ensimmäinen oikea jääkiekkoseura missä hän pelasi oli Ilves ja siellä hän oppinsa ammensi.
Ennenkuin tulet huutelemaan tänne kuningaspalstalle niin ota asioista selvää, vitun räkänokka.
Ville Leino on SaPKon kasvatti kuten moni muukin kurko nykypäivänä. Joten mene kuule opettelemaan vielä asioita ja tule sitten kun tiedät jotain.- Ilvesläinen
On Leino pikkupoikana voinut pelata vaikka missä, mutta Ilveksessä hän alkoi pelaamaan jääkiekkoa. Epäselviä asioita nämä ovat, mutta kyllä Leino yleisesti käsitetään Ilveksen kasvatiksi.
Toivottavasti Leino palaa vanhampana takaisin kasvattajaseuraansa Ilvekseen kuten eräs Raimo Helminen aikanaan. Samoin soisi tapahtuvat esimerkiksi Tuukka Raskin kohdalla.
Mutta ketjun aiheeseen. Minusta Baker edusti viime kaudella leinomaista taituruutta Mestiksessä. - SaiPa forever
Ilvesläinen kirjoitti:
On Leino pikkupoikana voinut pelata vaikka missä, mutta Ilveksessä hän alkoi pelaamaan jääkiekkoa. Epäselviä asioita nämä ovat, mutta kyllä Leino yleisesti käsitetään Ilveksen kasvatiksi.
Toivottavasti Leino palaa vanhampana takaisin kasvattajaseuraansa Ilvekseen kuten eräs Raimo Helminen aikanaan. Samoin soisi tapahtuvat esimerkiksi Tuukka Raskin kohdalla.
Mutta ketjun aiheeseen. Minusta Baker edusti viime kaudella leinomaista taituruutta Mestiksessä.Pidä sinä Ilvesfani turpasi tukossa. SaPKon kasvatti se Leino on niinkuin on Tuukka Rask
On teillä Ilveksessä asiat vitun huonosti kun pitää ruveta jo SaPKosta kasvattipelaajia varastelemaan. Buahahahaha! - olet...
kasvanu paskassa ja sen kyllä huomaa. Täys onneton ja mitään sanomaton runkku Rulle! Älä hauku ketään tyhmäksi sillä sinä olet viimeinen jolla siihen on varaa..heh heh idiootti!
- Kärppänuttu
SaiPa forever kirjoitti:
Pidä sinä Ilvesfani turpasi tukossa. SaPKon kasvatti se Leino on niinkuin on Tuukka Rask
On teillä Ilveksessä asiat vitun huonosti kun pitää ruveta jo SaPKosta kasvattipelaajia varastelemaan. Buahahahaha!Älkää ulisko Itä-Suomessa. Leino on syntynyt Savonlinnassa, mutta on Ilveksen kasvatti.
Ja että Raskin muka Sapkon kasvatti! Kas kun ei Teemu Selänne!
SaPKon kärkikasvatteja taitavat olla nämä Litmaset ja Tiilikaiset. - on se
Kärppänuttu kirjoitti:
Älkää ulisko Itä-Suomessa. Leino on syntynyt Savonlinnassa, mutta on Ilveksen kasvatti.
Ja että Raskin muka Sapkon kasvatti! Kas kun ei Teemu Selänne!
SaPKon kärkikasvatteja taitavat olla nämä Litmaset ja Tiilikaiset.Kun puhutaan kasvateista, b-juniori-ikä on ratkaisevin. Se joukkue missä pelaaja on pelannut siitä ylöspäin, käsitetään yleensä pelaajan kasvatajaseuraksi. Leinohan on pelannut kaksi kautta SaPKon a-junioreissa 2000-2002, joten eiköhän voida sanoa että Ville on savon miehiä.
- Kärppänuttu
on se kirjoitti:
Kun puhutaan kasvateista, b-juniori-ikä on ratkaisevin. Se joukkue missä pelaaja on pelannut siitä ylöspäin, käsitetään yleensä pelaajan kasvatajaseuraksi. Leinohan on pelannut kaksi kautta SaPKon a-junioreissa 2000-2002, joten eiköhän voida sanoa että Ville on savon miehiä.
Leino on pelannut myös kaksi kautta Ilveksen A-junioreissa.
Sapkon A-juniorit vastaavat liigaseuran C-junioreja. Harjoituksissa on mukana ringettetyttöjä ja ties ketä. On siis selvää, että Leino on Ilveksen kasvatti. - mestis mies
olet... kirjoitti:
kasvanu paskassa ja sen kyllä huomaa. Täys onneton ja mitään sanomaton runkku Rulle! Älä hauku ketään tyhmäksi sillä sinä olet viimeinen jolla siihen on varaa..heh heh idiootti!
ville leino on sapkon kasvatti eikä minkään vitun ilveksen saatana
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1251278
- 95932
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89924Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede25877Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat293770- 95748
- 34648
- 109646
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.50581Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet131568