tämän litkun takia, kun sitä käyttää maailman tyhmin olio maanpäällä, ja se on ihminen,ihminen on olevinaan viisas, keksii kaikkea mukavaa, on keksinyt esm. AUTON. Mutta,ei ole vielä kehittänyt sellaista ihmistä joka osaa käyttää sitä.Toivottavasti polttoaineiden hinta nousisi oikein kunnolla, jotta auton kehittäminen loppuisi aina vain tehokkaampaan ja nopeampaan suuntaan. Kannatan suuntaa joka lähtee pienentämään radikaalisti tehoja ja nopeutta, ja tämähän onnistuu parhaiten nostamalla käyttöaineiden hintoja.
Polttoaineet liian halpoja
jonottaja
6418
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
arvon jonottaja.
Jätä sinä auto kotiisi ja kulje polkupyörällä.
On heti yksi auto vähemmän jonossa saastuttamassa ja
MAAILMA PELASTUU!!!
olen yrittäjä niin pistän polttoainekorotukset + 10% asiakkaalle. Minulle sopii vaikka maksais 100 euroa/litra.
1000 euroa litra. Kyllä asiakkaat maksavat senkin.
Maksa ihan haluamasi lisähinta suoraan tililleni tai muhun "humanitääriseen" tarkoitukseen.
Ruuat ja muut tarvikkeet kulkisi ihmisten saataville.Kyllä rahamiehillä on aina rahaa ajella maksaa se mitä tahansa ,mutta mökin mummo kuolee nälkään nopeastikkin,jos hinnat nousee,eikä muillakaan taviksilla sen paremmin mene.
jätä autosi kotiin jotta ilmasto ei saastu ja rupea kehittelemään semmoista kusella toimivaa autoa ja pistät oman kusesi hinnaksi 10e litra