Perkele. viisi miljoonaa euroa, 30 miljoonaa markkaa. Kyllä on varaa, veronmaksajat saavat pulittaa. Monenko veromarkat sinne nyt meni ihan turhuuteen?
Lipponen
Maccone
8293
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Lipponen tuo herkkähipiäinen, joka pitää kaikkea tekemäänsä oikeutettuna. Pysyisi poissa julkisuudesta, ja millä oikeudella hän loisii vielä eduskunnassa.
100-vuotis juhlat ja siitä saatu tieto rahojen dumppauksesta tietyn eliitin juominkeihin ja syöminkeihin on kansanvallan halventamista pahimmillaan. Olisi nekin rahat pistetty sosiaalisiin hankkeisiin.
köyhä eikä kipee, kun saa rahat toisten taskuista.
kerää! Kyllä se on suorittaja porras, joka tulosta tekee! Ei porvari käsiään likaa työhommissa. En ole vielä sellaista porvaria nähnyt! Eilen MOT-ohjelma esitteli tyypillisen Suomalaisen perusporvarin otteita! Piilotteli vielä toimittajaa! Eipä antanut lausuntojakaan. Miten asoita porvari hoitelee, mutta ei nykyinen oikeusministerikään puutu yrittäjän toimiin!
juhli vuoden vallassa oloaikaansa kakkukahveilla.
köyhäin leipäjonot pidentyneet kolminkertaisesti vuoden aikana.Siinäpä sitä juhlanaihetta.
Eikä ollut yhtään Demaria tässä hallituksessa?
http://blogit.mtv3.fi/setaarkadia/2008/04/22/taytta-roskaa-sanoi-lipponen-arvostelusta-kuka-puhuu/#comments
Entinen demari pomo Lipponen vähättelee jos nyt meni muutama miljoona euroa juhlimiseen ja kirjan tekoon,niin juhlat on aina paikallaan.Samalla kun köyhä kansa laskeskelee euroja kauppassa käyntiä varten,on siinä sumentunut demarienkin näkökenttä,
Sössö dementikot on leikki työväenpuolue, leikki toimihenkilöpuolue, leikisti köyhien asialla, täynnä punaniskajääriä, jotka ajelee humussa vuoden 1918 haamuissa..
niin ei tarvitse kadehtia.