Morsiamen ja sulhasen kuohuviinilasit

Mistäköhän löytäisi sellaiset reilunkokoiset kuohuviinilasit, joihin voisi sitten nimetä meidät ja päivämäärän? Tuntuu että kaikki on niin pienenkokoisia. Esim. Now& Foreverin valikoima ei oikeen miellyttäny. Kiitos jo etukäteen!
1643
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kuohuviinilasit ovat pieniä.

Jos te haluatte muistolasit, jotka ovat isompia niin sitten on vain hankittava jotkut muut lasit, tai ostettava lasit jotka muistuttavat kuohuviinilaseja. Oikeat kuohuviinilasit ovat joka tapauksessa pieniä.
Pienissä laseissa poreilu kestää niin kauan kuin lasillinen on juotu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


elokuussa vaimo kirjoitti:

Mistäköhän löytäisi sellaiset reilunkokoiset kuohuviinilasit, joihin voisi sitten nimetä meidät ja päivämäärän? Tuntuu että kaikki on niin pienenkokoisia. Esim. Now& Foreverin valikoima ei oikeen miellyttäny. Kiitos jo etukäteen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu