galluppi

nuuhku

oletteko koskaan käyneet ennustajalla?mitä ennustettiin?kävikö toteen?

itseäni on kiehtonut kovin tuo ennustajalla käynti mutta olen kuullut niin kamalia kertomuksia että taidan jättää väliin!ystävilleni oli ennustettu perheen jäsenten kuolemista ja onnettomuuksista,kävivät toteen.

7

339

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • En tiedä, kuinka paljon uskon noihin ennustajiin, vaikka olen kuullut kyllä useammalta henkilöltä paikkansa pitävistä ennustuksista.

      Myöskään periaatesyistä en halua mennä tutkimaan tulevaisuuttani, sillä minun mielestäni asioiden ennalta tietäminen ei kuulu elämän luonteeseen. Koen vahvasti, että ihminen on luotu elämään ns. päivän kerrallaan: Ei ole sattumaa, että usein ilot ja surut tulevat elämäämme yllätyksenä. Ja asiat, joiden pitää tapahtua, tulevat kohdallemme joka tapauksessa.

    • Äiti joskus kävi semmosella ja sanottiin musta että mulle ei pidä ostaa mitään mopoa tms. ajoneuvoo, kevätjäätiköillä voi olla kohtalokkaan liukasta.. no yks talvi ajoin exän auton lumipenkkaan, lähti käsistä ja pyörähti ympäri kun yritin ajaa liittymässä mootoritielle. Siinä ois noin 50 metriä myöhemmin ollu betoniset siltapilarit että sillon ois voinu käydä jo huonomminkin. Muuten ei oo kyl onneks toteutunu, enkä mistään mopoista koskaan oo tykännykään enkä halunnu. Eikä oo kyl autookaan ja jotenkin vaikka ajokortti on ollu 18-vuotiaasta niin oon vieläkin arka ajaan niillä..

      Äiti tosin on muutenkin sellanen että se näkee kammottavia enneunia sukulaisten kuolemista yms. vaikkei ehkä haluiskaan!

    • Mikä on ennustaja?

      Hassua tämä vallitseva legenda joka elää, että ennustaja kertoisi tyylin sinulle kuolinpäiväsi, kukaan asiansa osaava näkijä/tulkitsija ei sitä ei sinulle kertoisi. Näillä lahjoilla siunatut tai "kirotut" ihmiset, eivät tiedoillaan halua aiheuttaa surua ja murhetta elämääsi, vaan löytävät ratkaisut siihen, mikä sinulle olisi hyväksi missäkin vaiheessa. Näitä "ennustajia" on toki niin laidasta laitaan ja lähes järjestään jokaisen maksullisen puhelinennustajan palvelut kannattaa auttamatta sivuuttaa. Jos haluat käydä katsoa tulevaisuuttasi, ota tarkkaan selville kenelle menet ja juttele hänen luonaan käyneiden kanssa. Itse olen erilaisten tulkitsijoiden luona, ja hyvin oikeita tulkintoja saanut, varsinkin mennyt elämä kohdalleen ja paljon asioita myös tulevasta.

      • näin..

        lahjoilla "siunattu tai kirottu" ennustaja ei tee sitä rahan vuoksi!


    • mapee

      meillä on sukulainen joka on käynyt useastikin. Tokihan osa ennustuksista toteutuu ja osa ei. Its eolen sitä mieltä, että ennustuksilla on taipumus toteutua jos itse niihin uskoo ja ne ovat itsestä kiinni. Esim hän tapasi elämänsä uuden miehen ennustajan ennustuksen mukana ja sillä tansseiss akiertämisen tahdilla se olisikin ollut ihme jos ei olisi jne..

      Suvussa on myös yksi "ennustaja" eli ennustaa toiminimenä ilman mitään sen kummempaa visiota kuin heitellä mitä mieleen tulee. Ihmeen hyvin nekin toteutuu ja samat ihmiset sielläkin ramppaa..

      Osa ennsutajista ei kerro surusta tarkemmin ja se ainakin ahdistaisi itseäni. Tosin en ihan usko koko juttuun, mutta silti...

    • tarja 2

      en lue edes horoskooppeja,en tiedä/muista esimerkiksi mitä omat lapseni ovat horoskoopiltaan....saatikka missä kuussa syntyneet ovat mitäkin:):)
      En usko,en....

    • Sone

      Kertoi isoveljestäni aika tarkkaan minkälainen ja mikä elämäntilanne jne... Sanoi että tyttärestä ei kerro. Eli minusta ei suostunut sanomaan muuta kun jonkun lauseen että istuu jonkun kirjaimen olisko L tai T päällä.. Pimee..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      153
      2617
    2. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      197
      1890
    3. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      70
      1667
    4. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      92
      1628
    5. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      9
      1351
    6. Minkälaisesta seksistä

      haaveilet kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      72
      1021
    7. Kai me nainen jollain tasolla tykätään

      Toisistamme kun tämä on kestänyt niin kauan
      Ikävä
      81
      1010
    8. Tarkkanäköisyys

      Oon muuten pirun hyvä huomaamaan asioita! Senhän sä varmaan kyllä jo tiesitkin.
      Ikävä
      95
      999
    9. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      190
      924
    10. Milloin viimeksi

      Tunsit perhosia vatsassa? 🦋🦋
      Ikävä
      67
      901
    Aihe