Teräsbetoni kopioi Reetua, joka teki kaiken saman jo 70-luvulla. Eli nyt Frederikiä ostamaan.
Lisäksi kannattaa varautua ennalta seuraavaan uutiseen: "Teräsbetoni, zero points". Ihan kaikki hevipumput ei oo nimittäin saaneet viime vuosina Euroviisuissa pisteitä nollaa enempää.
Toisaalta sama se, ne on vaan viisut.
Frederikin kopiointia
Huh-Hah
3
746
Vastaukset
- reetua...
se on alunperin euroviisu-biisi, joka on suomennettu ja reetu sen esittää. Huudahdus palaa siis juurilleen... Olisiko biisi ollut saksalainen, muistaako kukaan?
- oli muistaakseni
Tsingis Khan (tai jotain sinne päin) ja oli saksalaisten.
Mutta kyllä vaan Teräsbetoni on paljon, paljon parempi kuin se tai Reetu.
- uusi fani
Käykääpä keikalla! Tunnelma on jotakin ennenkokematonta, metallitotuus vie mukanaan. TB:n soturit ottavat yleisönsä, huomioivat heidät myös lavalta poistuessaan keikan lopussa. Olette mahtavia TB:n Soturit.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 522097
- 622012
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p131541- 621352
- 501319
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41845Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit88717Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118707Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit33688- 40643