keitä on lähdössä kunnallisvaaliehdokkaiksi?
Nimi ja vaalipiiri - kiitos?
Voisivatko ehdokkaat ilmoittaa
19
971
Vastaukset
- tosi reilua
Mutta niin ei tapahdu, koska kenttä laahaa kautta maan. Ennen piti raportoida piirien ehdokastilanteet kuukausittain puoluetoimistoon. Niihin piireihin, joissa meni huonosti, lähetettiin palkollisia avuksi. Nyt on tuokin puoli viturallaan. Outoa.
- muutamia H:gin ehdokkaita
kuvineen esillä?
- tarjolla?
muutamia H:gin ehdokkaita kirjoitti:
kuvineen esillä?
Ei kai enää koplan juhlia?
- ilman Kädeä?
tarjolla? kirjoitti:
Ei kai enää koplan juhlia?
Palstan keskustelutaso on ainakin pudonnut Käden loikan jälkeen.
- että KPS.n
muutamia H:gin ehdokkaita kirjoitti:
kuvineen esillä?
sivuilla olevat eivät välttämättä ole ehdokkaina piirin asettamana, ja piiri on se joka ehdokkaat asettaa. KPS kuvittelee Liina Longinkin asettavansa, mutta piiri on se joka asian päättää. KPS on pelkkä höpöhöpö kerho.
- oikein kaipaa
ilman Kädeä? kirjoitti:
Palstan keskustelutaso on ainakin pudonnut Käden loikan jälkeen.
KÄDEN älyllisesti huomionarvoista kirjoittelua. Kun KÄDE vielä kävi palstalla, niin oikeaa aitoa keskusteluakin syntyi.
- Kotkan ruusu
taustatukija mussalosta...
piirin kokous ravintola Backroomissa (kotkan linja-autoasema).
Valitaan piirille uusi Puheenjohtaja, Hannu Purho
luopuesaan tehtävästä. Henk. koht. syistä.
Siellä varmasti selviää miten ehdokashankinta on
edenyt.- rahasotkutkin
wonterghem kirjoitti:
piirin kokous ravintola Backroomissa (kotkan linja-autoasema).
Valitaan piirille uusi Puheenjohtaja, Hannu Purho
luopuesaan tehtävästä. Henk. koht. syistä.
Siellä varmasti selviää miten ehdokashankinta on
edenyt.yritettiin kaataa Hannun niskaan.
Jokainen järkevä lähtisi tilanteessa,jossa pitkänlinjan kenttätyöntekijöitä ei arvosteta koirankikkareen vertaa.
Soinilaiset Nuornatsit,ostospalvewlusmiehet ja
Broileripelurit vain unohtivat, että Hannulla on valtit kädessä ja hihassa ässä. - puukottaa selkään
rahasotkutkin kirjoitti:
yritettiin kaataa Hannun niskaan.
Jokainen järkevä lähtisi tilanteessa,jossa pitkänlinjan kenttätyöntekijöitä ei arvosteta koirankikkareen vertaa.
Soinilaiset Nuornatsit,ostospalvewlusmiehet ja
Broileripelurit vain unohtivat, että Hannulla on valtit kädessä ja hihassa ässä.vielä kerran, mutta huti tuli tälläkertaa!
- Maksaa äänet
puukottaa selkään kirjoitti:
vielä kerran, mutta huti tuli tälläkertaa!
Persujen uskottavuus on alle nollan.Nyökytekää...
- vielä pitkä
Maksaa äänet kirjoitti:
Persujen uskottavuus on alle nollan.Nyökytekää...
Aika. Kenenkään ei kannata nuolaista ennen kuin tipahtaa. Tyhjiä kuntia tulee olemaan todella paljon. Ketä niissä äänestetään?
- ilmoittautua taistoon
mielenkiintoista...
- Missä mennään?
Tietääkö kukaan?
Tulen nimittäin penkomaan, ainakin Varsinais-Suomen, ehdokkaiden taustat perin juurin.
Pitäähän minun noudattaa, mitä suuri Soininne on sanonut: "emme hyväksy rikollisia joukkoomme"!- Pekka walden
"Olemme iloisia ja ylpeitä ehdokkuudestamme, mutta nimeämme emme tahdo julkisuuteen".
Jännää- www.perusuomalaiset.fi/pirk...
Tosin siinä on vasta murto-osa koska valokuvia ja slouganeita puuttuu mutta eiköhän syksyllä tuo sata ehdokasta ole sivuilla.
- voi julkaista
Nimiä, koska ehdokkaat menevät kokoomuksen suodattimen läpi. Kokoomus katsoo, kelpaisiko sieltä joku heille? Perskat jää persuille. Olli lymyää Perniössä.
- kuulin tänään
että ehdokassitoumukset lähetetään kokoomukseen loikanneen Oksmannin postiosoitteeseen.
Toimiiko piiri näin?
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.62449Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?
Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant652268- 2001286
- 711088
- 1091084
"Pähkähullu ruhtinas" sanoi a-studiossa maailmanpolitiikan professori...
...Martti Koskenniemi Trumpista ja hänen toimintatavoistaan, vertasi 1600-luvulla eläneeseen Aurinkokuninkaaseen Ludwig220932Martina ja Matias
Mahtaako Martina yrittää saada Matiasta uudeksi sulhaseksi, niin saisi ne prinsessa häät, mitkä jäi pitämättä, kun Aussi211909Toivottavasti myös pysyy häkissä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011754428.html 😡😡😡 tommosia saastoja sitä näyttää Suomussalmen suunnalta sikiävän �10827- 47779
Ylipainoiset naiset ovat kokeneet kiusallisen ilmiön deittaillessa
Moni pluskoon nainen kertoo kohtaavansa deittailussa yllättävän ja kiusallisen ilmiön: alussa on luvassa romanssi, mutta51759