kova kiekkobuumi

pitkästä aikaa jalkeille saadaan yksi liigan kovimmista joukkueista, ehkä kovin. halli täyttyy syksyllä...
3417
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei yks Ville Vahalahti vielä liigan kovinta joukkuetta tee. Muut tulleet vain kakkos-kolmosketjujen tasoisia miehiä muista joukkueista. Todelliset tähdet vielä puuttuu. Ikävä on Jortikan ja Jursin aikoja ja niitä "vuorineuvoksia" =D

Paremmalla mallilla kuitenkin taas toiminta Palloseurassa. Toivottavasti väki löytää taas tiensä Turkuhalliin, säälittävän näköisiä on ne tyhjät punaiset penkit Urheiluruudun välähdyksissä. Kukas siellä vastuussa tästä uudistuksesta?
Hanttako siellä on asiat irvistelly järjestykseen?

Äänestä

Nimittäin TuTolle. TPS tulee rämpimään ennätysmäisen syvällä huonon pelaajistonsa valmennus takia. MESTARI TuTo hyötyy tästä selvästi ja täysi kupittaa huttaa TuTon liigaa TPS:n tippuessa MESTIKSEEN!!!!

Äänestä
  • Ja milläs pelaajilla tuto meinaa Mestistäkään dominoida? Onkos teillä nyt yksi kentällinen pelaajia? :D Ei mene hyvin teilläkään. Liigaan ei ilmeisesti edes yritetä, vaan tyydytään pärjäämään Mestiksessä ja ennen kaikkea tyydytään olemaan Turun kakkosseura. Tältä se ainakin tällä hetkellä näyttää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


turussa.. kirjoitti:

pitkästä aikaa jalkeille saadaan yksi liigan kovimmista joukkueista, ehkä kovin. halli täyttyy syksyllä...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu