Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

seksi ja aivoverenvuoto

Kovin aktiiviseen seksuaaliseen kanssakäymiseen liittyy aivoverenvuodon riski. Tunnen muutaman tapauksen jossa näin kävi ja jopa henkikin meni. Kellä on kokemuksia vastaavasta? Jos nimittäin on aivoverisuonissa ns. aneurysma joka on suonen pullistuma ja perinnöllinen ja lisäksi ei anna mitään oireita niin se saattaa puhjeta kesken touhun ja seuraukset voivat olla jopa taivaaseen kutsu.
3862
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Miksi tämän kirjoitit?

Jos oli tarkoitus peloitella, niin kärsiä esim. syöpää ja odottaa helpottavaa kuolemaa...
Onnellinen hän, joka rakastellessaan saa kutsun taivaaseen.

Äänestä
  • Eräs tuttavani mieshenkilö harrasti seksiä avioliittonsa ulkopuolella ja oli jo kehittynyt jonkinsortin perhekin oman vaimon tietämättä. Oli jo yksi lapsikin 2 vuoden ikäinen. Sattuipa niin, että tämä tuttavani oli ollut taas panohommissa ja siinä puhkuessa naisen päällä alkoi valittaa kovaa päänsärkyä, jonka jälkeen lysähti selälleen tajuttomana. Vietiin sairaalaan ja tietokonekuvaus paljasti suuren verenvuodon ohimolohkossa. Mitään ei ollut tehtävissä. Taivaanisä kutsui tämän luokseen seuraavana aamuna. Siinä vaiheessa sitten selvisi tämä kaksoiselämä.

    Äänestä

No mulle kävi Tämä tapaus oman puolison kanssa, ei mitään oireita yhtä-äkkiä vaan vinttikoirat pimeni, arvatkaapa kärsikö seksin harrastaminen tämän tapauksen jälkeen, kyllä todellakin kertoja on nyt ehkä viisi kertaa vuodessa! Tosi Kiva!!!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


kokemuksia? kirjoitti:

Kovin aktiiviseen seksuaaliseen kanssakäymiseen liittyy aivoverenvuodon riski. Tunnen muutaman tapauksen jossa näin kävi ja jopa henkikin meni. Kellä on kokemuksia vastaavasta? Jos nimittäin on aivoverisuonissa ns. aneurysma joka on suonen pullistuma ja perinnöllinen ja lisäksi ei anna mitään oireita niin se saattaa puhjeta kesken touhun ja seuraukset voivat olla jopa taivaaseen kutsu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu