eberspächer bensalämmitin

aukka

Ostin auton jossa on eberspächer –bensalämmitin. Minkään näköisiä käyttöohjeita ei löydä ja yrityksistä huolimatta en ole keksinyt miten kellokytkin toimii, siinä siis neljä nappia digitaalinäytön kulmissa ja yksi alapuolella. Siis pystyisikö joku lyhyesti opastamaan kellokytkimen käyttöä tai kertomaan mistä löytyisi ohjeet laitteeseen. Auto on vuosimallia –87 ja todennäköisesti laite myös, sen verran olen sitä räplännyt että kyllä toimii, lähtee käyntiin ja tuottaa lämpöä. Kiitos!

3

3143

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eberi

      Soita maahantuojalle, Wihuri Oy Autolaan
      Tuotepäällikkö varmaankin palaa halusta opastaa sinua puhelimitse; ehkäpä Autolasta löytyy manuaalikin kun nätisti pyydät.

      Yhteystiedot:

      Puh. (09) 415 815 / lämmitintuotteet
      Fax (09) 4158 2207
      e-mail: [email protected]

      P.S. Onnittelut siitä, että osasit kirjoittaa nimen Eberspächer ihan oikein! Siitä on vaikka minkälaisia väännöksiä - yleisin kai Ebersprecher.

      • aukka

        kyllä Wihuri palvelee, laitoin eilen mailin ja tänään tuli postissa täydelliset asennus- ja käyttöohjeet! ja ilman veloitusta! jostain saa vielä kunnon palvelua.


    • Harvoin saa

      Saman olen minä joutunut tai saannut kokea.
      Erittäin ystävällistä ja palvelu henkistä väkeä.

      Harvoin missään tänä päivänä mutta täältä talosta ainakin vielä löytyy.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4108
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      24
      2911
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2320
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      34
      1321
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      909
    6. 131
      885
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      874
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      822
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      766
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      760
    Aihe