Keskusta ei saa olla suurin puolue

Lipposen mielestä

eikä Erkki Tuomiojaa saa valita SDP:n puheenjohtajaksi. Erkki Tuomioja on nimittäin antilipposlainen.

Jos kaikki menisi Lipposen mielen mukaan, Keskusta olisi pieni oppositiopuolue ja SDP hallitsisi suvereenista maata keulakuvanaan nuori ja nöyrä naispuolisen puheenjohtaja. Taustalla istuisi "Suuri Waltiomies" vetelemässä naruista.

http://www.hs.fi/politiikka/artikkeli/Paavo Lipponen ei uskoisi Sdptä Tuomiojalle/1135235904591

4

114

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Oiva?

      Vedät vainoharhaisuudessasi ja käsittämättömässä Lippos-traumassa vertoja Oivalle.

      Näet Lipposen aivan kaikkialla - ja jatkuvasti.

      Olet irti reaalimaailmasta, jossa Lipponen on todellisuudessa vain eläkkeellä oleva ex-poliitikko.

      Miksi muutama kepulainen aina vauhkoontuu laukalle, kun Lipponen jotain sanoo.

      • päässä

        Lipponen ei ymmärrä olevansa sivuun heitetty vanha työrukkanen.


      • Lipponen.
        päässä kirjoitti:

        Lipponen ei ymmärrä olevansa sivuun heitetty vanha työrukkanen.

        on ymmärtänyt täysin asemansa. Lipponen kirjoittaa muistelmia - eli aktiivinen vaikuttaminen on silloin takana.

        Ei mahda mitään, jos sinä et kykene samalla tavalla irtautumaan tuosta Lippos-syndroomasta.

        Auttaisiko kirjoittaminen?


      • on ikärasisti
        Lipponen. kirjoitti:

        on ymmärtänyt täysin asemansa. Lipponen kirjoittaa muistelmia - eli aktiivinen vaikuttaminen on silloin takana.

        Ei mahda mitään, jos sinä et kykene samalla tavalla irtautumaan tuosta Lippos-syndroomasta.

        Auttaisiko kirjoittaminen?

        Kuuskymppisiä kauhistuttaa Lipposen törkeä asenteellisuus heidän ikäluokkaansa kohtaan - vai on kuusikymppinen liian vanha johtamaan!! 6-kymppinen ei ole varsinkaan johtotehtäviin liian vanha. Siinä iässä yhdistyy vankka elämänkokemus suhteellisen hyvään fyysiseen kuntoon parhaalla mahdollisella tavalla.

        Lipposen typerän lausunnon taustalla on kauna Erkki Tuomiojaa kohtaan ja pelko hänen mahdollisesta nousustaan puheenjohtajaksi.

        On Suomelle onni, että henkilökohtaisiin kaunoihinsa käpertynyt Lipponen on sivussa. Kun Tuomioja valitaan puheenjohtajaksi, SDP pääsee lopullisesti eroon Lipposesta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?

      Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai
      Kotimaiset julkkisjuorut
      124
      2203
    2. Stepuli itkee facessa

      Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      135
      2112
    3. Martina oli sarjassaan tänään 32.

      Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      216
      1835
    4. Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.

      Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      260
      1516
    5. Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.

      Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      1415
    6. Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.

      Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii
      Maailman menoa
      564
      1202
    7. Minä menetän sinut kokonaan

      Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.
      Ikävä
      50
      1015
    8. Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.

      Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse
      Maailman menoa
      351
      952
    9. Onpas Martina valinnut sopivan laulun

      Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      949
    Aihe