octavian tuulilasi

skoda69

on varmaan jännitteinen tai muuten kova kun pari kiven iskemää tullut normaali motari ajossa ja nyt lähti halkeema hetkessä. aikasemmissa autoissa kyllä ropinaa mut ei noin herkästi jälkee yms. ! paljonkoos uus lasi mahtaa olla ocu II :SEEN 2007 ??

7

1026

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kallis,.

      alle 250 erkkiä maksaa

      • Tinta!

        Onko alle 250egeä myös eleganceen (siis sadetunnisteelliseen)


    • jo toinen lasi

      vaihtoon 2007 Octaviasta. Merkkiliikkeessä eka maksoi n. 450e asennettuna. Se kilahti heti viikon kuluttua säröille tosi pienestä iskemästä ja nyt se vaihdetaan vapun jälkeen uudestaan. Onneksi on lasivakuutus.

    • lasirikko

      Helmikuussa 2008 rekisteröidyn Octavia Combi TDi:n lasiin lensi maaliskuussa kivi moottoritiellä. Tuli ensin pieni jälki, joka nyt on laajentunut. Jälki tuli suoraan kuskin näkökenttään. Täytyy varata aika vaihtoon. Onneksi on lasivakuutus.

      • hintoja

        Kyselin 2005 mallin Octavian tuulilasien hintoja, halvin hinta 200€ asennettuna, sadetunnistimella. ..ei paha!


    • 4X4

      Itsellä hajosi kaksi kuukautta vanhasta Hiacesta tuulilasi yhdestä pienestä kiveniskemästä ja kun menin sitä vaihdattamaan niin lasiliikkeen kaveri sanoi että nykyään autojen tuulilasit ovat ohuempia kuin ennen ilmeisesti painonsäästön takia. Lisäksi nykyiset liimalasit ovat korin kantavia osia,eli kyllä niissä joku jännitys on.

      • skoda69

        tampereen tuulilasimyynti antoi hinnan 220e asennettuna 2 väri lasi. halvin täällä suunnalla tietääkseni!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      107
      4662
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3433
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2390
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      49
      1514
    5. Minulla on käsitys

      Ettet ole kovin se k s uaalinen ihminen.
      Ikävä
      36
      1423
    6. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      38
      1236
    7. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      14
      1142
    8. 159
      1036
    9. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      27
      1028
    10. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      954
    Aihe