Vappu 2008
Vappuaattona
Tulkaa joukolla juhlimaan vappua 70-luvun tyyliin!
Työväenlauluyhtye Vapaat radikaalit ja Totuuskomissio-bändi yhdistävät
jälleen voimansa ja järjestävät työväenmusiikkikonsertin vappuaattona
30.4.2008 vanhassa Domino-teatterissa heti lakituksen jälkeen kello
19. Paikalla yleisöä lämmittelemässä ovat myös legendaariset Rafaelin
enkelit.
Liput 15 euroa/kpl,
Ennakkomyynti Turun F-Musiikista.
Vapunaaton perinteinen työväenlauluilta
Laulamme perinteisiä työväenlauluja
ja muuta teemaan sopivaa musiikkia.
Esiintyjänä Petri Rajala, joka laulaa ja laulattaa.
Ravintola Koulun historian luokassa
keskiviikkona 30.4.2008
kello 18.30-21.00
Vappupäivänä
Raisio
Kunniakäynti haudoilla klo 10.00, puhuu Anne Sinilaakso
Tori klo 11.00 avaus Pekka Närhinen, puhuu Jyrki Yrttiaho
Turku
Kunniakäynti toverihaudoilla klo 9.00 puhuu Elisa Weckman
Kulkue klo 11.00 järjestäytyy Kauppiaskadun ja Mariankadun kulma, juhla Vanhalla Suurtorilla klo 12.00 tervehdys Mirka Muukkonen, puhuu Annika Lapintie
Salo
Tori klo 11.30 puhuu Jyrki Yrttiaho
Loimaa
Tori klo 11.00 puhuu Pirkko Jalasjoki
Taalintehdas, Dalsbruk
Kansantalo, Folkets Hus klo 15.00 puhuu Annika Lapintie
Uusikaupunki (yht)
Torilla klo 14.00 puhuu Pirjo Rinne
Mynämäki
Työväentalo klo 16.00 puhuu Jyrki Yrttiaho
Piikkiö
Punaisten haudalla klo 9.00 puhuu Annika Lapintie
Somero (yht)
Juttutupa Klo 15.00 puhuu Paavo Arhinmäki
Vappu 2008
Vappuaattona
0
141
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242203Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1352112Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2161835Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2601516Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341415Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5641202Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.501015Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse351952Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115949