Tietääkö kukaan kuka se vanha mies Klamilan Kalasatamassa on, joka häätää ihmisiä pois ilman perusteltuja syitä? Omistaako hän kenties jotain siellä?
Onko hänellä oikeutta häätää esim.grillaajia ja purjelaivojen katsojia?
Noin Vuosi sitten luultiin että alue on yleinen... Häätö tuli...
Olen kuullut että hän käyttää väkivaltaakin nuoria kohtaa, onko asiassa perää?
Onko hänellä oikeutta häätää esim.grillaajia ja purjelaivojen katsojia?
Noin Vuosi sitten luultiin että alue on yleinen... Häätö tuli...
Olen kuullut että hän käyttää väkivaltaakin nuoria kohtaa, onko asiassa perää?
Vastaukset 5
Vanhimmat
Vanha J:han se on. On Veneseuran puheenjohtaja. Veneseura hallinnoi aluetta jolla on kioski, grillikatos, sauna ja veneilijöiden konttori. Muualla sillä ei ole minkäänlaisia osuuksia. Myöskään veneilijöiden "vuokra" maalla se ei saa tulla kenenkään päälle. ELI POLIISIT PAIKALLE KUN ALKAA ESITTÄMÄÄN ISÄNTÄÄ.
Ei miehelle ainakaan viina sovi...
On se kiva että on tollanen kunkku, ku ei se laske edes veneseuran jäseniä grillaamaa.
Satamassa ei ainuttakaa venettä ja ihmistä, silti seuranjäsenet EI SAA grillata...
Jännää ettei kukaan tee asialle mitää.
Seura katsoo läpi sormien, koska J tekee kuulemma paljon. Kannattaisko miettiä myös paljon pahaa se saa aikaiseksi!!!!
Niin kukaan ei oikein voi puuttua hänen tekoihinsa.
Haminan satamassa on oma mies joka ajaa yrityksiä pois satamasta, satamalaitoksenjohtaja joka saa tehdä mitä huvittaa kun sitä suojelee Pentti H hallitus.