Sarjaraiskaaja vapaalle jalalle!

Lakia ja sen soveltamista on välillä vaikea ymmärtää. Ks. vaikka näitä sivuja: http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1524134 Pitäisikö valittaa eduskunnan oikeusasiamiehelle tuomarin kummallisesta toiminnasta.
2371
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Muistelisin että kyseisellä henkilöllä oli jotain tekemistä kepulien kanssa....

Äänestä

Tässä tapauksessa raiskaajan isä on tuomarin siskon mies.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Laki? kirjoitti:

Lakia ja sen soveltamista on välillä vaikea ymmärtää. Ks. vaikka näitä sivuja: http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1524134 Pitäisikö valittaa eduskunnan oikeusasiamiehelle tuomarin kummallisesta toiminnasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu