Osaisiko joku kertoa mihin liittyvät laitehallinnassa 6to4 ja isatap adapter.
6to4:ssä 9kpl keltaisia kolmioita ja isatapissa 7kpl.Olen yrittänyt päivittää,mutta on kuulemma ajantasalla.
6to4:ssä 9kpl keltaisia kolmioita ja isatapissa 7kpl.Olen yrittänyt päivittää,mutta on kuulemma ajantasalla.
Vastaukset 6
Vanhimmat
ISATAP (Intra-Site Automatic Tunnel Addressing Protocol) is an IPv6 transition mechanism meant to transmit IPv6 packets between dual-stack nodes on top of an IPv4 network.
http://en.wikipedia.org/wiki/ISATAP
Tää liittyy sun verkkoliikenteeseen.
Kerropas millanen verkko sulla on käytössä.
Veikkailisin että verkkokorttisi ajurit kiemuralla.
en ole aivan varma pitäisikö sinulla olla tuollaisia OLLENKAAN.
luettele sun verkkosysteemisi jotta päästään eteenpäin.
Käyttöjärjestelmän tarkka versio?
mikä operaattori mikä yhteys?
modeemin merkki ja malli?
Yhteystapa internettiin?
mulla tulee jotenkin sellaset vibat että joku yrittää tunneloidaa liikennettä koneesi kautta (kaappaus) mutta ei nyt vielä hätiköidä voi se olla ihan normaalikin juttu.
http://www.join.uni-muenster.de/Dokumente/Howtos/Howto_ISATAP.php?lang=en
WLANissasi on jotain mätää. eli kuten alunperin arvelin jokin tökkii jotta vehkeissä/asetuksissa/tai ajureissa.
tosta on yllättävän vähän käytännön infoa googlenkaan haavissa...
jos ei joku joka tietää TÄSTÄ asiasta enemmän ilmaannu joudut ehkä Windows mikrotukeen ottaa yhteyttä.
siellä auttavat. Täällä on se vika että udellaan laitteistoa.
Kun vaivauduitte vastaamaan :) Mulla on vista basic,dna langaton yhteys,mokkula huawei e220.Tuo Englanti :( toosiii huono kielipää.