Mitäköhän mahtaa katsastusmies tykätä,kun rekisterikilpeni on vähän ehkä piilossa etupuskurin "sisällä"? Pitäisikö sen olla kuinka edessä ja onko kiinnityksellä väliä? Tällä hetkellä kilpi kiinni nippusiteillä jossakin syylärin putkessa. Tosiaankin kauempaa ja ylhäältä katsottuna kilpeä ei juuri näe.
Rekisterikilven paikka
kilpipiilossa
51391
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
millään lailla peitossa, ja mielellään kilvelle varatussa paikassa kiinni..
korjauskehotuksella menee..ja jos oikein pykäliä tarkastellaan niin pitäisi olla ruuveilla kiinni ja ruuvin päät kilven pohjan värisiä tai pohjan värisillä tulpilla peitetty..
onnistuiskohan sitten vaan niin, että vetäis puskuriin alumiiniverkkoa, jolloin kilven saisi eteenpäin?
pitää olla "syvennyksessä" eli sen edessä pitää olla sivuilla muovia joka on kilpeä korkeamalla. tai kumi puskinta mutta ei mitään metallista tai alumiinista.
olla koko kilpee, oon mielestäni joskus nähny autoja joissa ei oo etu kilpee ollut??