olemme jo tunteneet muutaman vuoden..ollaan oltu ystävinä..ja ehkä me olemme harrastaneet aikuisten leikkejä.. mutta silti, olemme aina pysyneet yhdessä- ystävinä.
meillä on aina hauskaa..nauramme paljon..olemme toistemme sielunkumppaneita. vaikka joskus ollut pieniä eroja, olemme aina palanneet aina "yhteen takaisin".
nyt.. sanoit että alat rakastumaan minuun.. minä tunnen samoin.. haluaisin viettää kanssasi enemmän aikaa.. nukahtaa joka ilta sinä vierelläni..ja herätä aamuisin sinun kainalostasi.
miksi kaksi ihmistä ei voi olla yhdessä, kun tiedämme, että olemme "ne oikeat".
sanoit mua kullaksi..olen onnellinen tuosta pienestä sanasta..oikeastaan olen aivan sekaisin. tekisi mieli hyppiä seinille, ja kailottaa maailmalle sitä, miten paljon sinusta oikeasti välitän.
mutta..
minulla on perhe.. en rakasta miestäni. olemme vain yhdessä lasten takia..ja lainojen.
luoja..en tiedä mitä teen. uskallanko lähteä avioliitostani pois? tiedän, että sydämeni kuuluu toiselle,mutta entä jos teen väärän valinnan?
en voi vaikuttaa enää siihen, mitä on tapahtunut. sanoit, että olet rakastumassa... odotanko vielä vuosia? haluan olla vain niin varma.
mutta jos suhteemme on kestänyt jo pari vuotta, kestäähän se vielä toiset samanlaiset?
en tiedä.. muuta kuin sen, että haluan herätä viereltäsi.. ja elää sinun kanssasi.
nytkö se tapahtuu?
2
550
Vastaukset
- sen verran
haluaisin sanoa, että jos ei liitossa ole rakkautta niin ei kannata sitä jatkaa. ja lasten takia yhdessä pysyminen... ajatuksena jalo ja hieno, mutta käytännössä mahdottomuus. lapset voivat olla (ja ovatkin!) onnellisia kahdessa osoitteessa sijaisevissa kodeissa, joissa vanhemmat ovat onnellisia.
ja joskus on hypättävä ja toivottava, että joku ottaa kiinni. jos hän rakastaa sinua, niin kyllä hän sinut kiinni ottaa :) varmasti :)- särkyneestä perheestä.
Mun vanhemmat oli yhdessä mukamas ainoastaan meidän lasten takia, mutta paska-puhetta. Ajatus oli taustalla, mutta ei ne tehneet muuta kuin yhdessäpysymisellä satuttivat meitä. Riitelyä, kylmyyttä minkä vaistoaa kuka tahansa. Se oli yhtä helvettiä. Kun vihdoin muuttivat erilleen oli paljon helpompaa. Kyllä lapset pärjää. Minä en usko puheita että yhdessä pysytään lasten takia. Ei siitä ole koskaan kellekään mitään hyvää seurannut. Lapset ne siinä kärsii kaikkein eniten.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242150Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1352053Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2111822Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2581498Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341404Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5581181Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.501005Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115942Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse350936