onko kokemuksia

ulkosynnyttimien syövästä.Vähän tietoa, ei edes cancer-sivuilla.
31648
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

vuositolkulla ennen kuin kuoli. Alkuun hän jakoi sairaudestaan huonosti tietoa omille lapsilleenkaan, koska se oli "siellä". Sitä se häveliäisyys teettää. Hoitojen jälkeen hän odotti kiltisti kontrollikäyntiä, vaikka sairaus osoitti selviä merkkejä uusimisesta kauan ennen vastaanottoa. Ehkei se lopputulokseen olisi vaikuttanut, mutta enemmän aikaa hän olisi ehkä saanut jos olisi reagoinut ajoissa. Viimeinen joulu kaikkien lasten ja lastenlasten kanssa jäi muistoihini hyvin haikeana ja surullisena juhlana.

Äänestä

eli kemosädehoitoa. Sytostaatti on sistaplatiinia. Vie yleiskunnon aika nopeasti. Tietysti vaikuttaa ikä, tämä syöpä on yleensä vanhenevilla naisilla. Jos on etäpesäke, ennuste ei hyvä. Mutta Jumala halutessaan lisää elinpäiviä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


levinneestä kirjoitti:

ulkosynnyttimien syövästä.Vähän tietoa, ei edes cancer-sivuilla.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu