Kuka Bomban omistaa

Kenen omistuksessa se Bomba nykyisin on ja onko se myynnissä. Venäläisiä kiinnostaisi niin Bomba kuin sen pieni kylpyläkin. Onko myynnissä.
51152
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Olen käynyt 5 vuotta sitten Bomballa ja äsken luin jostakin, että osuuskauppa on ottanut Bomban hallintaansa.

Äänestä

Pyhä Jukola omistaa paikan!! Laulakaamme mantraa...PYHÄN Jukolan nimeen!! Anna meidän herramme meille jokapäiväinen bonuksellinen ruoka annoksemme!! Menkäämme kaikki joukolla Bomban parkkipaikalle, palvomaan Jukolaa!!

Äänestä
  • Jukola, kun venäläisomistus.

    Äänestä

  • mieluummin kirjoitti:

    Jukola, kun venäläisomistus.

    ...eilen Nurneksessa ja ostin tullessa pojalle karkkia ja sen Bomban.
    Siis minä sen omistan!

    T: Erkki Varakas

    Sukunimestä huolimatta en ole kreikkalainen.

    Äänestä

  • kumarretaan MEKKAAN päin ja Nurmeksessa JUKOLAAN päin..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


onko myynnissä kirjoitti:

Kenen omistuksessa se Bomba nykyisin on ja onko se myynnissä. Venäläisiä kiinnostaisi niin Bomba kuin sen pieni kylpyläkin. Onko myynnissä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu