Tuomioja

SDP ajaa itsensä todelliseen paitsioon jos ei valitse nyt Tuomiojaa johtajakseen. Tuomioja on ainoa vasrteenotettava ehdokas, joka pystyy haastamaan oikeistohallistuksen ja sen nyt jo täysin avoimesti natsisympatioillaan rehvastelevat fasistit. Nuoret akat ovat uusliberalisteja eli porvareiden perseennuolijoita. Filatov näytti työministerinä luonteensa. Se nautti kun sai kyykyttää Lipposen aisaparina laman varjolla ryöstetyt ja köyhyyteen solvatut ihmiset. Fila on todellinen tappaja, perusilkeä ihminen. Sen lisäksi on itse vammainen. Siltähän puuttuu sormiakin.
5257
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Fila kuuluu Lipposelta kiellettyyn ryhmään, vaikka onkin alle viiskymppinen.

Äänestä

ollut aina väärässä, oli Zavidovo- ja Rusivuotaja, kelmien kelmi. Heinäluoma pakotettiin eroamaan (kuten Ahtisaari aikanaan),ja huonompaan suuntaan mennään. Saattaa olla kivaakin, mutta äänestäjät häippäisevät.

Äänestä
  • Sillähän ei ole mitään väliä demareille, vaikka Tuomioja olisikin kehityksen jarru.
    Puolueessa käydään nyt aivan selvästi jäsentenvälistä kisaa ja Tuomiojalla on niin kannattajia kuin vastustajiakin.

    Demareiden EI missään tapauksessa kannata nähdä päiväunia hallituspaikoista tai pääministerin tehtävistä. Ne ovat ja pysyvät toistaiseksi demareiden saavuttamattomissa.

    Kaikissa seuraavien vuosien tulevissa vaaleissa porvarit korjaavat reipasotteisesti potin kotiin ja demariväkeä viedään kuin litran mittaa.

    Tiedättekö, minusta harmaantuva puolue suorastaan tarvitsee Erkin kaltaisen puheenjohtajan,jonka johdolla he voivat sitten miettiä mikä on mennyt pieleen demareiden rohmupolitiikassa,kun kansa on näyttänyt Punikkilan väelle taivaan merkit.

    Erkki, 61-vuotta, voi keskustella puolueen vaikkapa 80-vuotta täyttäneiden ikäjäsenten kanssa demareiden tulevaisuuden näkymistä (onko niitä???). Nuorisoa ei niihin kinkereihin tarvita.
    Erkillä on jo vakaa runsaan 40 vuoden kokemus vallankumouksen valmistelusta,joten kyllä nyt viimein pitää saada nuija Erkin handuun ja vasemmisto ymmärtämään oma etunsa.

    Me muiden puolueiden kannattajat odotamme ilolla ja mielenkiinnolla kuinka alas demareiden kannatus voikaan vielä laskea...

    Äänestä

Sosialidemokraatit on perustettu työväenpuolueeksi ja sitä sen tulee olla jatkossakin. Eli pieni- ja keskituloisten puolestapuhuja. Meillä on riittävästi oikeistopuolueita ja bolseviikkien perinneyhdistys meillä tulee aina olemaan. Joskaan ei kaksinen. Nyt seuraa sitten se jutun varsinainen pihvi:minä vuonna Erkki Tuomioja on jaksanut keskustella ja kunnella pieni- ja keskituloista yli kaksi (2) minuuttia? Pienläkeläistä tai työtöntä, sairasta tai invalidia. Ei muistu mieleen. Erittäin salaperäisessä lähipiirissä on sen sijaan mm. ranskankielentaitoisia bolseviikkiälykköjä. Älyköksi pääsee kun kuuluu ns. YYK- joukkoon: ymmärrys yltää kyseenalaistamaan. Eräiden tietojen mukaan muutama demarikin saattaa kuulua joukkoon.

Äänestä
  • Esitit pahan kommentin. Erkki ei iloitse vaan hautautuu pakkoruotsikannassaan yhä syvemmälle Lipposen Svenska nuuhun. Sitä myös anukseksi kutsutaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


seuraava pomo kirjoitti:

SDP ajaa itsensä todelliseen paitsioon jos ei valitse nyt Tuomiojaa johtajakseen. Tuomioja on ainoa vasrteenotettava ehdokas, joka pystyy haastamaan oikeistohallistuksen ja sen nyt jo täysin avoimesti natsisympatioillaan rehvastelevat fasistit. Nuoret akat ovat uusliberalisteja eli porvareiden perseennuolijoita. Filatov näytti työministerinä luonteensa. Se nautti kun sai kyykyttää Lipposen aisaparina laman varjolla ryöstetyt ja köyhyyteen solvatut ihmiset. Fila on todellinen tappaja, perusilkeä ihminen. Sen lisäksi on itse vammainen. Siltähän puuttuu sormiakin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu