eikä auttanut mikään maalaisliittolainen hätäselitys:
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1525579
On se luojan lykky, että tässä maassa toimii vielä jonkinlainen oikeuslaitoskin pääministeristä huolimatta!
Vankeutta Kepu-johtajalle
9
229
Vastaukset
- Ala-talon renki
ei mitään puo9lustetlavaa. Nimikirjoituksia väärennellään, kun on oma etu kysymyksessä ja vielä pitäisi selittää, että on "maan tapa".
- Vastaus kysymykseen
Tässä saimme vastauksen kysymykseen, joka tällä palstalle tuossa vieressä esitettiin:
Minkälainen on oikea keskustalainen?
Se on sellainen kuin tuo tuolla Satakunnassa!
MOT! - oikea,
Vastaus kysymykseen kirjoitti:
Tässä saimme vastauksen kysymykseen, joka tällä palstalle tuossa vieressä esitettiin:
Minkälainen on oikea keskustalainen?
Se on sellainen kuin tuo tuolla Satakunnassa!
MOT!keskustalainen olisi kepulikonsteilla ja hyvillä suhteilla laittanut laskun veronmaksajien maksettavaksi.
- SiementäjäSisko
Vastaus kysymykseen kirjoitti:
Tässä saimme vastauksen kysymykseen, joka tällä palstalle tuossa vieressä esitettiin:
Minkälainen on oikea keskustalainen?
Se on sellainen kuin tuo tuolla Satakunnassa!
MOT!Älä hörise! Oikea kepulainen on näin kevätpörriäisten aikaan sellainen, jolla on letkut valmiina, sillä nyt alkaa laidunkausi ja elukat on siemennettävä ennen kuin ne pannaan kesälaitumille lihomaan.
Nyt on siementämiskausi parhaimmillaan ja jokainen oikea kepulainen tietää sen!
- SagittariusM-61
Kumma juttu miten jotkut voi maksattaa synttärinsä kansalla.
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1490294... ja nousihan tuon jutun myötä pitkästä aikaa Veltto-Virtanenkin parrasvaloihin. ;-)
- jykäänt
Pystyyn_kuollut kirjoitti:
... ja nousihan tuon jutun myötä pitkästä aikaa Veltto-Virtanenkin parrasvaloihin. ;-)
Muistaako kukaan, mikä oli se Jyrki Kataiseen liittyvä nimenväärennysjupakka, joka nousi julkisuuteen joitain vuosia sitten?
Oliko niin, että oli nuorisopoliitikkona väärentänyt joitain nimiä, ja jäi sitten kiinni. - Mulliperän renki
jykäänt kirjoitti:
Muistaako kukaan, mikä oli se Jyrki Kataiseen liittyvä nimenväärennysjupakka, joka nousi julkisuuteen joitain vuosia sitten?
Oliko niin, että oli nuorisopoliitikkona väärentänyt joitain nimiä, ja jäi sitten kiinni.Jan Vapaavuoripa tuomittiin pahoinpitelystä!
- Seeprattis
Mulliperän renki kirjoitti:
Jan Vapaavuoripa tuomittiin pahoinpitelystä!
...joten eläköön, porvarihallitus!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242150Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1352053Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2111822Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2581498Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341404Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5581181Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.501005Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115942Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse350936