Vitsi-Matti taas lööpeissä exän kanssa

5241
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Aivan kännykkäkuvan tasoinen oli ensimmäinen yhteiskuva parista konsertissa.

Hyvä vitsi ho ho hoo.

Äänestä

tarmokas puoluesihteeri jakaa kepulaisia kahteen leiriin!

Matti parka on jotenkin eksyksissä oleva ihmispolo, toivotaan Matille voimia jaksaa!

MTV3 haastattelussa Matti kertoi meidän olevan matkalla lievään taantumaan. Samaan aikaa Jarmo Korhonen kertoo taloutemme olevan syöksymässä pitkään ja pimeään tunneliin. Aika moinen näkemysero!

Ei ole helppoa kepulla - vaarallisesti jakautumassa!

Äänestä
  • Himoitseeko tämä Korhonen Vanhasen työpaikkaa,ettei vaan kaatais koko venettä,siitä ei hyvää seuraisi

    Äänestä

  • Merja kertoo, miten nahjuksesta päästään eroon ja uuteen onneen tosimiehen kanssa;

    Merja Vanhanen Eevassa: Siskot, käykää kiinni toiseen tilaisuuteen!
    30.04.2008 11:12


    Merja Vanhanen kertoo tuoreessa Eevassa tavanneensa nykyisen kihlattunsa Rovaniemellä, yön yli ulottuvalla lennolla. Onni tuli, kun sitä vähiten odotti, Vanhanen toteaa.

    Pääkaupunkiseudulla asuvan Merja Vanhasen kihlattu asuu edelleen Rovaniemellä. Purserina työskentelevä Vanhanen ei näe kaukosuhteessa ongelmaa.

    - Tämä on mukavan toimiva kaukosuhde. Se toimii, vaikkei asuta ja eletä joka päivä arkea yhdessä. Naistenkin pitää antaa itselleen lupa nautiskella, hän sanoo Eevassa.

    Merja Vanhanen kuvailee rakastumista keski-ikäisenä erilaiseksi kuin nuorena. Eevan mukaan Vanhanen pitää tärkeänä suukkoja ja hellyyttä.

    - Siskot, käykää kiinni, kun annetaan toinen tilaisuus! Ei pidä pelätä, hän neuvoo hyväntuulisesti.

    - Tässä iässä on sallivampi toista kohtaan ja ymmärtää ajan rajallisuuden. Kaiken ottaa nyt aika paljon rennommin.

    Merja Vanhanen kertoo myös, että aiemmista avioliitoista voi ottaa oppia. Hän uskoo, että nainen voi toisella kierroksella olla oppinut ymmärtämään omaa arvoaan paremmin.

    - Hän ei ole vain se huolehtiva henkilö, joka kantaa vastuuta kaikista muista. Hän voi olla myös se, jolle muut tekevät hyvää, Vanhanen kuvailee Eevassa.

    - Sellaista eroa ei olekaan, joka olisi ohi parissa kuukaudessa. Uskon, että avioero on yhä naisille kovempi juttu kuin miehille. Naiset vaativat pidemmän työstämisajan päästäkseen eteenpäin.

    Merja Vanhanen erosi pääministeri Matti Vanhasesta kolme vuotta sitten.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vitsin ymmärtäminen kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1525820

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu