Katson, että Wincapitan jouduttua tutkintaan ja tuottojen status on epävarma, ei näitä tuottoja voi ilmoittaa verottajalle.
Verottajalle voi vain ilmoittaa, että:
"Olen saanut valuuttatuottoja Wincapitasta. Poliisi kuitenkin tutkii Wincapitan toimintaa. Katson, että en voi sen vuoksi ilmoittaa vielä tuloja, sillä on mahdollista, että katsotaan rikoshyöyksi, joka ei ole verotuksen piirissä. Palaan asiaan näiden tulojen ilmoittamisen merkeissä, jos oikeuden päätös antaa siihen aiheen."
Wincapita ja verotus
Pohdintaa
0
341
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m3535810- 775233
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484296- 523911
- 523679
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1603371Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1003154Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky473130- 432259
- 492185