Katsoisitko tätä parisuhteeni tilannetta? On ollut kiikun kaakun tämä suhde jo pitkään lähinnä miehestä johtuvista seikoista. En tiedä saanko "taottua hänelle järkeä päähän" edes sillä että lopetan tämän suhteen? Alkaisiko mies sitten katsoa asioita eri valossa ja tehdä myös muutoksia elämässään? Miten tässä mahtaa käydä ja miten minulle ylipäätään tänä vuonna?
Alve Kukkarinselkä
1
96
Vastaukset
- Alve Kukkarinselkä
Miehellä on ollut täysi syy olla tyytyväinen saamiinsa palveluihin ja hän on ottanut ne kohdallaan itsestään selvinä kuin lapsi. Omista tarpeistaan ja halustaan "rentoutua hieman" hän ei ole nähnyt mitään syytä luopua, vaan on ottanut motkotukset vastaan ja kuitannut sillä käytöksensä.
Voit pelastaa oman elämäsi lähtemällä suhteesta, mutta ikävä kyllä tällaisissa tapauksissa mies löytää kovin helposti uuden naisen, joka uskoo rakkaudellaan voivansa muuttaa tämän sammakon prinssiksi tai edes jotain sinne päin.
Nämä riippuvuudet ja tavat vaan eivät rakastamallakaan muutu, sillä muutos voi lähteä vain ja ainoastaan ihmisen omasta halusta.
Jos päätät jäädä suhteeseen, tarvitset oman vahvan henkisen tukijoukon ja tietynlaisen etäisyyden ottamisen miehen ongelmiin. Muuten uuvutat itsesi taistelussa, joka on vain miehen itsensä käytävä - jos haluaa.
Sinulla toipuminen erosta vie oman aikansa, ainakin puoli vuotta, jolloin et edes jaksa ajatella uuuden suhteen rakentamista, mutta aika parantaa.
Tämän vuoden aikana solmit muutaman uuden ja tärkeän ystävyyssuhteen, joiden kautta saat uusia ajatuksia ja näköaloja. Näen sinut myös tekemässä jotain käden taitoa vaativaa - ei välttämättä edes naisten perinteisimpiä käsitöitä, vaan jotain yllättävämpää (savea näyttää - savitöitäkö siis, vai kuvanveistoa - posliinimaalausta, kolmiulotteisia kappaleita näen).
Elokuussa näen pientä huolestuneisuutta terveydentilassa, ei vakavaa, mutta vastaanotolla käymistä - mutta voi myös olla, että käyt ihan vapaaehtoisesti verenluovutuksessa SPR:n pisteessä.
Vuosi menee mukavampaan suuntaan heinäkuusta lähtien, alat saada etäisyyttä miehen ongelmiin ja se stressi alkaa hellittää kuin vanne irtoaisi rintakehän ympäriltä ja voisit taas hengittää syvään raikasta ilmaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "974419Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293283No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452370- 351378
- 331058
- 321016
- 111014
- 158997
- 6924
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12862