kanattaako asentaa vista

kun sp1 tuli.?
7789
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ostin juuri uuden koneen, valitettavasti käyttiksenä tuli tuo Viasta home premium!!
Koneen rautapuoli on tehokas, mutta Vista toimii todella surkealla nopeudella.
Kaduttaa todella jo ensimmäisenä käyttöpäivänä.
XP sentäs oli nopea kaikessa suhteessa.
Nyt ei Vistalla edes nettiyhteys toimi kuin vaivaloisesti. Päivityspakettienkin imurointi tuottaa tuskaa!!!
Microsoft on tehnyt Vistassa suuren munakusen, yleensä kehitys menee eteenpäin, nyt palataan juurille!!!

Äänestä
  • Mulla toimii Vista kannettavassa loistavasti.Turhia palveluja pois päältä niin nou hätä.

    Äänestä

kaikki erinomaisesti, Aeroa myöten kaikki lisukkeet käytössä. Sp1 on luonnollisesti asennettu ja kaikki päivitykset hoidettu automaattisesti. Luotan Vistaan kuin pässi suuriin sarviinsa. Olen jopa ottanut järjestelmän palautuksenkin pois päältä, tarpeettomana. Vakain ja luotettavin Windows tähän asti.

Äänestä

Vanhaan koneeseen ei kannata ja uuden mukana se tulee väkisin.

Äänestä
  • jos ostat räätälöidyn koneen .vanhaan romuun ei vistaa ei ei.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


toimiiko kaikki jo ok kirjoitti:

kun sp1 tuli.?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu