En tiedä tästä pommikuviosta, mutta ehkä se mitä tutkija sanoi minulle maanantaina ja mistä odotetaan "muodollista" varmistusta ennenkuin tiedotetaan oli se että "on varmistunut ettei minkäänlaista valuuttakauppaa ole käyty". Itselleni se nyt ei ollut mikään "pommi", mutta ehkä jollekin sitten. Sanoin aikaisemmin, että capita tutkinnan tiedotuksessa tulee olemaan asia, joka ei välttämättä capitalaisia miellytä. En nyt siitä sen enempää, koska poliisiakaan ei uskota enää! Henkilökohtaiselle capitaan kuuluvalle ystävällä (joka tietää, että oikeasti soitin ja kysyin tai oikeastaan alunperin kysyin tiedotuksen viivästymistä) asia meni jakeluun, mutta kun hän soitti toiselle capitalaiselle(jota en itse niin hyvin henk.kohtaisesti tunne) niin hän jo tyrmäsi tutkijan puheet päättöminä! Sanon edelleen ettei se nyt itselleni mikään "pommi" ollut, mutta ehkä aika mielenkiintoinen varmistus kuitenkin.
ehkä pommi
14
1184
Vastaukset
- arvioisin...
Tuosta provosta voisi antaa arvosanaksi 8 1/2
Arvosanaa olisi nostanut vaikkapa seuraavat lauseet:
Tehkää se rikosilmoitus
Menetätte kaiken rikoshyötynä valtiolle
Minäkin tein jo ilmoituksen
Homma on jo ohi - Vatustaja jne.
Olen itse wincapita "vatustaja", mutta kerrotko, että mitä lisäarvoa tuot keskusteluun näillä vihjailuillasi? Etkö voi vaan suoraan puhua asioista niiden oikeilla nimillä jos jotakin tiedät. Etköhän sinä sen asian voi kertoa jos sinulle se on voitu kertoa vai luuletko, että poliisi antoi sinulle jotain tietoa luottaen siihen ettet kerro sitä kenellekkään? Muuten tämä sinun viestisi on varmaan menny jo kaikille perille..
- molemmille
näin sanottiin maanantaina iltapäivällä, kun soitin. Kyllästyin näihin "uusi toimitusjohtaja ja uusi nimi" juttuihin. Wincapita tutkinta numeroon soittaessani keskustelu meni(pääpiirteittäin näin). Kysyin "miksi ei tullut edellisviikon keskiviikoksi luvattua tiedoitusta?" vastaus "koska tutkinta ryhmällä piti olla palaveri mistä asioista tiedoitetaan, mutta se peruuntui". Kysyin näistä huhuista uusista toimitusjohtajista sun muista? Ei oikein minkäänlaista vastausta muutakuin hymähtelyä. En muista aivan tarkkaan seuraavia keskusteluja mutta tutkijan lausahdukset olivat "wincapitatutkinnan ympärille ollaan perustamassa mittavaa organisaatiota ja sen voin sanoa, että on varmistunut ettei minkäänlaista valuuttakauppaa ole käyty vaan kuvio perustui täysin huijaukseen". Mainitsi tästä ulkomailta tulevasta muodollisesta varmistuksesta, jota odotellaan ennenkuin tiedotetaan asiasta. Soittaessani sinne esittelin itseni, kerroin miksi ja millä asialla soitan ja soitin "normaali" kännykkä numerostani. Puhelu kesti vajaat 3 minuuttia. Siinä oli kaikki.
- se asia
mikä mielestäni itselle on ollut selvää, mutta tuntuu ettei monelle capitalaiselle ole oli se "on varmistunut ettei minkäänlaista valuuttakauppaa ole käyty".
- annettiin aiemmin
se asia kirjoitti:
mikä mielestäni itselle on ollut selvää, mutta tuntuu ettei monelle capitalaiselle ole oli se "on varmistunut ettei minkäänlaista valuuttakauppaa ole käyty".
ymmärtää varovaisemmin "ei ole löytynyt merkkejä valuuttakaupasta".
Jos nyt on varmistunut ettei valuuttakauppaa ole tehty niin olisi myös heidän velvollisuutensa tiedottaa laajasti ja näkyvästi. - sanoin
annettiin aiemmin kirjoitti:
ymmärtää varovaisemmin "ei ole löytynyt merkkejä valuuttakaupasta".
Jos nyt on varmistunut ettei valuuttakauppaa ole tehty niin olisi myös heidän velvollisuutensa tiedottaa laajasti ja näkyvästi.tämä tutkija sanoi ettei ole käyty valuutta kauppaa, ja odotetaan tiedotusta varten sitä jotain "varmistusta" tiedotusta varten.
- Capitalisti
se asia kirjoitti:
mikä mielestäni itselle on ollut selvää, mutta tuntuu ettei monelle capitalaiselle ole oli se "on varmistunut ettei minkäänlaista valuuttakauppaa ole käyty".
mikä on itselle ollut selvää alusta asti.
- se on
Capitalisti kirjoitti:
mikä on itselle ollut selvää alusta asti.
ollut selvää sinulle?
jos poliisi ei löydä sellaista, vaan löytää ettei ole, olisi mielenkiintoista tietää, että mikä sinut on saanut vakuuttuneeksi siitä, että sitä on käyty. oletko ajatellut, että vaikka olisit niin uskonut, niin ei välttämättä ole kuitenkaan käyty. - tiedä
Capitalisti kirjoitti:
mikä on itselle ollut selvää alusta asti.
kertomani on ainoastaan tutkijan sanoma asia.
- JXXXX
se on kirjoitti:
ollut selvää sinulle?
jos poliisi ei löydä sellaista, vaan löytää ettei ole, olisi mielenkiintoista tietää, että mikä sinut on saanut vakuuttuneeksi siitä, että sitä on käyty. oletko ajatellut, että vaikka olisit niin uskonut, niin ei välttämättä ole kuitenkaan käyty.ei poliisi oo mitään löytäny, eivät enää edes tiedä mistä pitäis ketään syyttää. Tiedotettakaan ei ole tullut kun on kaikki kirjotustaitoset vapaalla... vaan odotellaan.
- PONZI
Capitalisti kirjoitti:
mikä on itselle ollut selvää alusta asti.
HELVETIN KUUSEEN,
JOUDUT KUITENKIN LINNAAN. - JO SINUNKIN
se on kirjoitti:
ollut selvää sinulle?
jos poliisi ei löydä sellaista, vaan löytää ettei ole, olisi mielenkiintoista tietää, että mikä sinut on saanut vakuuttuneeksi siitä, että sitä on käyty. oletko ajatellut, että vaikka olisit niin uskonut, niin ei välttämättä ole kuitenkaan käyty.OSALLISUUTESI HUIJAUKSEEN JA JOUDUT LINNAAN.
- Hupsu-
sanoin kirjoitti:
tämä tutkija sanoi ettei ole käyty valuutta kauppaa, ja odotetaan tiedotusta varten sitä jotain "varmistusta" tiedotusta varten.
Eiköhän ystävämme Poliisi odota ja tiedota Vappupyhien jälkeen, jotta rekatiot mahdollisiin negatiivisiin uutisiin jäävät mahdollisimman vähäisiksi.
- testi testi
...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242180Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1352084Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2151829Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2601509Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341407Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5621194Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.501011Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse350945Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115945