Voitteko kuvitella kalaihmistä jolla on kamala, äkkipikainen ja suorasanainen luonne.. noh, saanen ilmoittautua. Olen kahden oinaan sekoitus mikä varmaan selittää asiaa jonkun verran. Haluaisinkin nyt kysyä, onko minulla kohtalotovereita? Tuntuu vaan välillä etten sovi oikein minkään merkin kanssa yhteen, kun en itsekkään tiedä mikä olen??
Äkäpäinen kalat
Tonttu
101638
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Ei Kala-aurinkoinen ihminen aina ole pelkkä kynnysmatto, joka hymyillen sietää kaiken (vrt. Salattujen elämien "Hanna" - esittäjä on kuulema Kala).
Tunteellisuushan voi esiintyä sellaisena salaherkkyytenäkin, että koska pelkää tulevansa satutetuksi, pyrkii hallitsemaan kiukulla ympäristöään jotta eivät suotta rynni päälle. Näin minä ainakin itsestäni välillä koen. Toisaalta olen myös kiinalaisessa huruskuupissa Kukko, joka on juuri sellainen totuuden torvi.
No juu... olen itsekkin kiinalaiselta horoskoopiltani härkä, eli todellinen ärhentelijä. Ehkä se tulee minussa enemmän esille kuin tavallinen horoskooppini.
Kiitos sinulle!
Kiinalainen horoskoopisto ei kyllä tunne härkä-merkkiä.
Tarkoitatko ehkä puhvelia?
Kyllä Härkä kuuluu kiinalaiseen horoskooppiin, itse olen apina tuli-apina tarkemmin. Minä Olen-lehdestä löytyy syys- ja lokakuun horoskoopit.
Härkä ja Puhveli ovat sama merkki, samoin kuin välillä Jäniksestä käytetään muotoa Kissa.
Ei näistä kannata välittää.
Olen kalat, mutta erittäin iloinen sellainen. Äkäinen kalat tuntuu aika vieraalta, sillä tuttavapiirissäkin fisuja uiskentelee paljon. Suorasukaisuus- ja sanaisuus kuulostaa tutulta, meidän kaikkien kalojen keskuudessa. Sanotaan, että ollaan verbaalisesti lahjakkaita, joten sanavalmius on kunnossa. Kuulostaa siltä, että sinulla oisi joku asia huonosti tai joku asia joka pännii, ja se tulee esiin ns. "kamaluutena" kuten itse sanoit. Kalat on niin herkkiä, että jos asiaa ei pysty muuten purkamaan, tulee se vähintään äksyilynä esiin. Muuten kaloista mulla on leppoisa käsitys=)
...ihan samanlainen. Olen siis Kalat ja olen todella suorasanainen ja äkkipikainen luonne. Yleensä olen kyllä hyvin leppoisa ja tulen toimeen ihmisten kanssa hyvin, mutta silloin kun on huono päivä ja kaikki tökkii, niin olen todella äkäinen. En tiedä johtuuko se siitä, että nouseva merkkini on Leijona ja kuumerkki on Härkä vai ehkä kiinalaisesta horoskoopistani, joka on Kukko... Tai sitten olen muuten vaan hieman erikoinen kala :).. Toisaalta mielestäni vain puolet kalojen ominaisuuksista sopii minuun... Loput ovat sitten sekoitusta Leijonasta ja Härästä..
Samat merkit ja samanlainen luonne. Paitsi nousevaa merkkiäni en tiedä. Eli olen myös aurinko-kalat, kuu-härkä ja Kiinalaisessa kukko. Mikä on mars-ja venusmerkkisi?
Minä olen Kalat nainen, jonka nouseva merkki on Leijona, sekä kuumerkki on Leijona. Olen suorapuheinen, määrätietoinen ja itsepäinen. Luonnetta ja temperamenttia löytyy. Olen myös samalla erittäin sosiaalinen ja iloinen persoona. Minun koti on avoinna hylätyille kissoille ja koirille. En tiedä.. olenko tyypillinen kalat, mutta piirteitä löytyy joka lähtöön.
voin kuvitella =)jos kysyt että mikä horoskooppi sopisi äkkipikaiselle j asuorasanaisella kalalle niin itselläni on toiminut ravun kanssa vallan mainiosti... kokeile...