Ja pidetään v-mäistä meteliä jostain,mistä ei tiedä yhtään mitään ????
Mulla ei tuu mieleenkään mennä vittuilemaan nissanille,ooppeleille yms.
Kun en oo ees koikannut.
Mutta täällä........
Huh,HUh..
Mulla ei tuu mieleenkään mennä vittuilemaan nissanille,ooppeleille yms.
Kun en oo ees koikannut.
Mutta täällä........
Huh,HUh..
Vastaukset 11
Vanhimmat
siksi kun ceedin omistajat ovat jostain syystä niin helvetin varpaillaan että he tarttuvat joka täkyyn minkä provoilijat asettavat,älkää reagoiko nihin niin asiattomuudet loppuvat ja provoilijat siirtyvät muualle,sama ilmiö oli taannoin mazdan sivuilla kun provoilijat hyökkäsivät ruostuminen aseenaan sinne..
..menee perille.
Kiasta on vain lyhyt,mutta antoisa historia suomessa.
Ja sitä ei moni tajuu!
vaikee tajuta noin mahdotonta yhtälöä. Halpa ja hyvä, hehheh. Eiks pikemminkin niin, että halpa ja sen takia siihen tyytyväinen. Eli kyse ei ole niinkään auton ominaisuuksista vaan pienestä hankintahinnasta, jota kuplaa delta osaa pitää yllä mitättömän varustelun alkaen-malleillaan sekä pitkällä takuulla, jota voisi paremminkin kuvailla monen vuoden osalle laajennetuksi osamaksueräksi. Todellisuudessa BMW tulee liki yhtä halvaksi sanotaan nyt 5 vuoden jänteellä, vaikka hankintahinta on roimasti korkeampi. Tuota kutsutaan yksinkertaisen vipuunmenemiseksi, ei siis ihme että ollaan PIKKUISEN HERKKINÄ, HEHHEH
Laitappa vähän faktaa siitä miten bemari tulee 5-vuoden päästä halvemmaksi...esim. 50 000euron BMW:tä kun yrität noin vuoden vanhana kaupata autoliikkeeseen on arvo laskenut 10 000euroa, tästä on mulla faktaa, kyllä jotain kummaa tarvitsee tapahtua että muka halvemmaksi tulisi BMW:N omistaminen kun jonkun 20 000euron Kian... Eikä pidä tullakaan, perheautot ja imagoautot kun eivät ole toistensa kilpailijoita.
myydä tässä koko kevään vuoden vanhaa Ceediäni. Alle 30tkm ajettua. Paras hyvitys kauppiailta oli 6600e n. 23000e volkkariin!!! Kaikki vaan sanoi että kun ei ole asiakkailla luottoa Kiaan, koska ei ole riittävästi käyttökokemuksia. Joten nyt sitten ajellaan tällä kipolla VOI VITTU!!!
puhuu homo tyyppi joka ei ole Ceedissä istunutkaan! Missä liikkeessä muka tarjottiin tollanen summa? Kerro niin vien omani sinne heti. Itse olin vaihtamassa maaliskuussa 3vuotta vanhaa Ceediä 1,6crdi, 66000km ajettua ja pientä laittoa helmapelleissä, mutta tarjottiin ainoastaan 1400e Toyota Kaivokselassa jos olisin vaihtanut uuteen Aurikseen!
onneksi laitoin suoraan Mazdan tilaukseen enkä sortunut kaukoidän ihmeeseen. Mazdassa arvo säilyy.
..näköjään ostanu ceedin ennenkuin ees valmistettiin.
Kertoo tosiaankin,kuinka uuno oot!
Voi Sinua porovo hesseli, pidä kuitenkin johdonmukaisuus tekstiesi sisällössä. Ota selvää koska mikäkin merkki ja malli on valmistettu.
Onnittelen olet onnistunut ostamaan Ceedin prototyypin ,koska sarjavalmistus alkoi pari vuotta ostamaasi myöhemmin.
takia täällä onkin niin kiva vierailla! Pikkuinen mato koukkuun niin Kiamiehet käy pyydykseen :)
nimim. yksinkertainenko
ihan hirveesti päivällä ja piti kiusoitella. Kia on ihan ok auto.