rintava, reitevä, persevä

ja pitkä

Olisiko ideoita esim. kohtalotovereilta tyylikkääseen ja muodikkaaseen pukeutumiseen tämmöiselle hiukan kurvikkaammalle naiselle. Mitat ovat 100-79-110 (rinta-vyötärö-lantio). Olen 178 cm pitkä ja minulla on paksut reidet ja pohkeet. Tavoitteena on pudottaa kiloja ja olenkin jo saanut mahamakkarat ja jenkkakahvat katoamaan, mutta reisissä istuu sitkeässä. Ongelmana onkin nykymuodin kanssa lähinnä että se pyrkii piilottamaan vyötärön, joka on vartaloni paras kohta. Lantioni on leveä sivusuunnassa luustoltaan, eikä laihtuessa kapene (kokemusta on). Lisäksi minulla on kapea rintakehä (kylkiluut näkyvät) ja liivikokoni on 75D. Olen treenaillut selkään lihasta ja se on hiukan tasapainottanut tätä päärynää.

Eli millainen vaatesilhuetti tasapainottaisi vartaloni mittasuhteita ja korostaisi vyötäröä, mutta ei kuitenkaan entisestään leventäisi persausta. Ei ainakaan korkeaa vyötäröä tai minihametta, ne osaan jättää kauppaan kokeilemattakin...

3

1666

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...

      http://www.tyylitaika.com/pukeutuminen.html , tuolla on esimerkikiksi hyviä vinkkejä..
      Ja sitten..Mainitsit että vyötärösi on paras kohta kehossasi, joten korosta sitä :) esim. leveä vyö on hyvä katseenvangitsija. Huomio kiinnittyy vyötäröösi esim. leveän lantion sijaan.
      Myös tunikat saattaisivat käydä sinulle..

    • jjsakjs

      Vyörärön piilottelu tunikoilla ja muilla on jo niin sanotusti OUT. Nyt korostetaan taas naisellisia muotoja käyttäen erilaisia alaosia istuvien yläosien kanssa. Osta rohkeasti hyvin istuva paita, sekä himpun verran liian suuret herrainhousut (esim: http://images.asos.com/inv/M/8/41/223155/Black/image1xl.jpg). Tämä yhdistelmä voi kuulostaa aika vieraalle, mutta todellisuudessa se hoikentaa ja on erittäin tyylikäs. Etenkin kapea vyötärösi pääsee oikeuksiin tälläisessä asussa.

      Toinen sinulle varmasti sopiva yhdistelmä on joustava kynähame (esim: http://store.americanapparel.eu/rsa7302.html) ja jonkinlainen istuva yläosa. Jos asu tuntuu liian pintaa nuolevalta, voi siihen lisätä suuren ja muhkean neuletakin tuomaan pehmeyttä.

      Toivottavasti tästä oli apua. Muista leikkiä rohkeasti eri materiaaleilla ja väreillä! :)

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      64
      8864
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      154
      5554
    3. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      127
      4996
    4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      13
      3864
    5. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      85
      3460
    6. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      53
      3369
    7. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      37
      2716
    8. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      2661
    9. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      39
      2603
    10. Kenenkä halli se on tulessa nelostiellä

      11 yksikköä paikalla
      Pyhäjärvi
      24
      1737
    Aihe