Veretön mittaus?

Vuosia on ollut tulemaisillaan verensokerin mittaussysteemejä jossa ei tarvittaisi sormenpäästä tai mistään muualtakaan otettavaa verinäytetä.

Mikä mahtaa olla tämän hetken tilanne ja onko Suomessa kenelläkään käyttökokemuksia?
4750
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Tilanne on yhä sama. Ovat tulemaisillaan ideoijien mukaan. Mitä mielikuvituksellisimpia ratkaisuja on esitetty. Ovat jääneet toistaiseksi korkeintaan labratorioasteelle. Mitään ei ole markkinoilla eikä ole tiedotettu, että olisi tulossakaan varmasti. Siis saadaan odottaa yhä. :(

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Onko näkyvissä? kirjoitti:

Vuosia on ollut tulemaisillaan verensokerin mittaussysteemejä jossa ei tarvittaisi sormenpäästä tai mistään muualtakaan otettavaa verinäytetä.

Mikä mahtaa olla tämän hetken tilanne ja onko Suomessa kenelläkään käyttökokemuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu