Haista Matti piitkä vit..u

Tämä vanhasen kusipää porvarihallitus nosti pieneläkkeitä 1.70e ja kehuu sillä. Kyllä olis kirveellä töitä tommosiin kusipäihin.
2221
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

...saa miltei kaksilitraa maitoa...vielä..kyllä Vanhanen kumppaneineen on "räknännyt pennit" millä pieneläkeläiset & työttömät tulee toimeen. Jaaa turvat kiinni köyhät MINÄ M.Vanhanen aion lähteä teidän rahoilla uuden morsiammeni kanssa Olympialaisiin.

Äänestä

Vanhanen on sairastunut pääministeriyteen. Eihän se enää kuuntele ketään järkiasioissa. Tuollainen saasta joutaisi polkea suon silmään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lizaminell kirjoitti:

Tämä vanhasen kusipää porvarihallitus nosti pieneläkkeitä 1.70e ja kehuu sillä. Kyllä olis kirveellä töitä tommosiin kusipäihin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu