Ruotsin-laivojen kannattavuus on varassa, koska Viron EU:n jäsenyys laske alkoholin hintoja. Jotta lautaliikenne säilyisi, pitäisi siitä tukea. Tämä tukeminen voidaan tehdä niin, että vähennetään Suomessa yleistynyttä seksipalvelujen ostoa säätämällä sitä kieltämään laki. Näin yksinäisille miehille ei jää muuta mahdollisuutta kuin lähteä kokeilemaan onneaan risteilyllä, perinteisellä keinolla. Näin saadaan laivat taas täyteen ja elintärkeät linjat kannattaviksi.
Ruotsin-laivojen kannattavuus
9
463
Vastaukset
- Ari
Kaiken kannattamattoman liiketoiminnan on syytä antaa kuolla. Tämä koskee niin maataloutta, telakoita kuin ruotsinlaivojakin.
On enemmän kuin likaista ja rumaa, että esim. Viking Line on lypsänyt veronmaksajien rahoja, erottanut henkilökuntaansa silti, ja lopuksi maksanut omistajilleen, erityisesti toimitusjohtaja Nils-Erik Eklundille, jättiosingot.
Vain ruotsinkieliset pystyvät näin rumaan kusetukseen, mutta heillä onkin enemmistön rumasta hyväksikäytöstä jo pitkät perinteet.
Laivat meren pohjaan, jos eivät kannata, ja ruotsinkieliset reservaatteihin Pohjanmaalle, elleivät suostu mukautumaan tosiasioihin. - masa
seksipalvelujen osto ja myynti kriminalisoitaisiin maissa, mutta se olisi laillista Rutosinlaivoilla ! sehän korvaisi halvan viinan myynnin, eikä se moraalisesti olisi viina- linesiä juurikaan arveluttavampaa..
laivalle tulevat huorat pidettäisiin tarkassa terveyskontrollissa ja kaikin puolin homma olisi selkeästi rajattu.. Ikärajoja voitaisiin valvoa tehokkaasti , eikä olisi mitään kallion katurallia..
Muutoinkin suomalaisten kompleksikas suhtautuminen länteen , toisaalta ylimielisyys itää kohtaan sopisi tähän kuvioon mainiosti...Alemmuuden tuntoinen finskupoika ratsastaisi venäläisen huoran päällä kohti tukholmaa ..
Laivalinjoille voitaisiin panna uusia hauskoja nimiä, esim. KYRPÄ LINES- seksimaanikko
tämä ajatus on kerrassaan kannatettava, ja sitä pitäisi nyt markkinoida kultuuriministeri karpelalle ja matkailun estämiskeskukselle..
Pornolaivat Suomesta Ruotsiin, pornofilmejä, masokistisaleja , runkkauskilpailuja ja maksullisia naintipalveluja sekä miehille että naisille..
Kyllä alkais ruotsinmatkailu vilkastua - vie asiakkaat
Virolaisyhtiöt seilaa halvemmalla.
- riittää
vie asiakkaat kirjoitti:
Virolaisyhtiöt seilaa halvemmalla.
suomalaiset naiset on yleensäottaen niin rumia ja epäeroottisia, että kyllä niitä pillunpuutteessa olevia riittää molempiin suuntiin.. Ei muuta ku huorat vesille ja pois kallion kaduilta
- Make
vie asiakkaat kirjoitti:
Virolaisyhtiöt seilaa halvemmalla.
Ehdotinkin toisessa ryhmässä puljulle nimeä PUSSY LINES.
Firman sloganina voisi olla esim. "Pussy Lines - Nussien Tukholmaan"
Esimerkki firman lehtimainoksesta: Pussy Linesillä on nyt Viron vittuviikot! Laadukkaat eestiläiset huorat ovat koko viikon palveluksessanne. Tasokkaalta a'la carte-listaltamme löydät niin nuoria, kuin hieman kypsempiäkin alan ammattilaisia. Tule panemaan Piritaa! Matkalipun hintaan sisältyy ilmainen suihinotto respassa. - esjotes
Make kirjoitti:
Ehdotinkin toisessa ryhmässä puljulle nimeä PUSSY LINES.
Firman sloganina voisi olla esim. "Pussy Lines - Nussien Tukholmaan"
Esimerkki firman lehtimainoksesta: Pussy Linesillä on nyt Viron vittuviikot! Laadukkaat eestiläiset huorat ovat koko viikon palveluksessanne. Tasokkaalta a'la carte-listaltamme löydät niin nuoria, kuin hieman kypsempiäkin alan ammattilaisia. Tule panemaan Piritaa! Matkalipun hintaan sisältyy ilmainen suihinotto respassa.se ehdotus että yhteys pyhään Ruotsiin olisi valjastettu viinan juonnin sijasta huoraamiseen , se on hyvin terve... Suomen suhde kolonialistiseen Ruotsiin on ollut kautta historian nimenomaan HUORAAMISTA , oman arvon kieltämistä, muiden perseen nuolentaa
- Eki
Koska seksin ostaminen ja myyminen on suomessa *kohta* kiellettyä voisi tämä maailamn vanhin ammatti ja ammattikunta siirtyä aluevesiarojen ulkopuolelle harjoittamaan palvelujaan.
Tämä on paras lukemani ehdotus RKP palstalla. Nyt vaan tuumasta toimeen ja kirje Eklundille. - naukkis
Ajatus on hyvä ja kannatettava mutta virolaiset ja venäläiset huorat ovat seilanneet Ruotsin laivoilla jo ainakin 5 vuotta. Ja joka vuorolla koska monella on kestotilaus hytteihin. Tilaukset tehdään ravintoloissa joko teille tai meille periaatteella. Kaverit kertoivat että sama meno myös Turun linjoilla.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse734527Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1053769Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1423463Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.371970Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575691921Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891219- 1181035
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.127944- 55925
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25837