Turun tappelijat ym

Jos tätä lukee yksikin joka Turun tai muun kaupungin yössä tappelee, lyö jne. Oletteko niin pienikaluisia, onnettomia paskoa että pitää nyrkkiin turvautua?
Vaikka tätä lukisi nyt jo järkevöitynyt mies / nainen, niin laittakaa käsi sydämmelle; mitä hyvää te olette saaneet tappelemalla aikaan?
Ette taatusti yhtään mitään, onnettomia raukkoja olette!!
Siinä vaiheessa kun alatte nyrkkiä heiluttamaan, olette jo menettäneet pelinne!
Ei enää sanat riitä niin pitää ottaa nyrkit avuksi.
Ei niillä ratkaista yhtään mitään.
3389
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

joskus poikasena tuli otettua matsi jos toinenkin... eipä siitä mitään hyötyä ole ollut, huono omatunto ja merkintä rekisteriin tuli. Ja minäkun ajattelin kyseessä olevan vain poikien välinen nahistelu... sellainen että aamulla paiskataan vaan kättä päälle ja se siitä.

Se oli tietysti aikaa jolloin tappelutkin oli vielä tappeluita... nykyisin on hieman hurjistunut kun joukolla piestään yksinäistä.

Äänestä

Läheltä piti, ettei Mäenpää joutunut loppukesäksi pilliruokintaan.

Mitä Olavi ei julkisuuden eteen tekisi? Nyt Olavi huomasi Vip-teltassa oikein julkkiksen ja erehtyi yrittämään itseään Jone Nikulalle tykö. Jone siihen, että "Mulla ei oo sulle ja sun kaltaisille mitään sanottavaa, joten painu v-tuun rasisti."

Rockmies oli jo virittämässä isällistä tillikkaansa lähtöasemiin, kun suojelusenkeli järjestysmiehen hahmossa astui esiin ja niputti Mäenpään nätisti pakettiin. Seuraavaksi Mäenpää ihmettelikin elämän kovuutta VIP-teltan ulkopuolella.

Harmi, olisi ollut niin mukava nähdä rasisti syleksimässä hampaita.

Äänestä
  • Mitä sinulla on Mäenpäätä vastaan?
    Saisi olla paljon enemmän näitä Suomen siivoojia.
    Nytkin taas lakupekat raiuskasi yhden.

    Sen myönnän että Olavi ei meinaa sallia yhtäkään tummaa tänne. Tosin kuin esim T. Halme.
    Ja sillä linjalla olen minäkin. Jos töitä tekee, tänne veronsa maksaa ja kunnilla elää niin saa olla.
    Mutta yksikin rike, tai muu, niin tukin päälle. Suomenlanhteen ja jäätelötikku melaksi.
    Ei niitä rikoksentekijöitä tänne kaivata yhtään lisää.

    Hyvä Olavi !!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Järkevä kansalainen kirjoitti:

Jos tätä lukee yksikin joka Turun tai muun kaupungin yössä tappelee, lyö jne. Oletteko niin pienikaluisia, onnettomia paskoa että pitää nyrkkiin turvautua?
Vaikka tätä lukisi nyt jo järkevöitynyt mies / nainen, niin laittakaa käsi sydämmelle; mitä hyvää te olette saaneet tappelemalla aikaan?
Ette taatusti yhtään mitään, onnettomia raukkoja olette!!
Siinä vaiheessa kun alatte nyrkkiä heiluttamaan, olette jo menettäneet pelinne!
Ei enää sanat riitä niin pitää ottaa nyrkit avuksi.
Ei niillä ratkaista yhtään mitään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu