Onko teillä ongelmia

Onko kellään samanlaista ongelmaa:itse rakastan lapsenlapsiani ja haluaisin heidän kanssaan olla
enemmänkin,mutta ukkia ottaa kaaliin lasten vilkkaus.Kummasta minun on luovuttava?
7629
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

auttaa,ei kai kummastakaan luopua voi.

Onko ukki lasten oma ukki vai oletko uudessa liitossa?

Äänestä
  • Kuten isänsäkkin aikoinaan.Siinä ei paljon puhumiset auta,kun pitää saada tuijottaa telkkua
    rauhassa tuntisotalla-ja lasten pitäisi istua kuin kusi sukassa.

    Äänestä

  • samanlainen lastenvihaaja kirjoitti:

    Kuten isänsäkkin aikoinaan.Siinä ei paljon puhumiset auta,kun pitää saada tuijottaa telkkua
    rauhassa tuntisotalla-ja lasten pitäisi istua kuin kusi sukassa.

    sinun tilanteesi.Täytyy sanoa etten ole moisesta koskaan kuullut, toivottavasti pääset lasten kanssa mahdollisimman usein sinne mökille ja vietätte siellä mukavia päiviä :)

    Äänestä

vuoro viikoin vois olla lastenkin luona .elokuvissa,uimassa keilaamassa.ratsastamassa.meidän elämässä rikkaus on lapset,ja lapsenlapselle siirretty rakkaus säilyy ja jää muistoihin.myös itselleen jää hyvä mieli.

Äänestä
  • Ja äitillä on uusi uros kotona.Onneksi on kesä
    ja pieni perintömökkini vapautuu pian vuokralaisista.Sinne riennämme tarpeen tullen ja
    joka kesä olemme olleet jossakin kylpylälomalla.
    Minä mummo ja lapset.

    Äänestä

ennenmmin ko lapsenlapsista.

Äänestä

Mummo, oma äitini, ei jaksa lapsiani, ukki(siis isäni) käy lasten kanssa kalassa, uimassa, mökillä, milloin mitäkin. Jo silloin kun itse olin lapsi, muistan että äiti ei koskaan leikkinyt tai tehnyt mitään meidän lasten kanssa, isästäni taas on aina kaikki lapset pitäneet. Nykyisin isä käy monesti meillä yksin viikonloppuisin ja saattaa puuhailla lasten kanssa koko päivän, äitini on kai liian kiireinen moiseen. Molemmat alle kuusikymppisiä, eli iän ei vielä luulisi painavan, lapsetkin jo koululaisia, eli mitään vaipanvaihtoa ei enää kuvioissa. Että osaa ne mummotkin karttaa lapsenlapsiaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ukkien suhteen kirjoitti:

Onko kellään samanlaista ongelmaa:itse rakastan lapsenlapsiani ja haluaisin heidän kanssaan olla
enemmänkin,mutta ukkia ottaa kaaliin lasten vilkkaus.Kummasta minun on luovuttava?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu