miten toimin kun katsastin auton viime syksynä mutta ei mennyt läpi, uusinta katsastus jäi väliin ja nyt on ollu aikaa laittaa kuntoon. joten pitääkö viedä sinne missä viimeks katsastin vai vionko viedä minne haluan??
miten toimii?
mitä tehdä
2484
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Veikkaan seuraavaa:
Joudut suorittamaan kokonaan katsastuksen. AUTOSI ON KÄYTTÖKIELLOSSA nyt koska et aikoinasi saaut hyväksyttyä leimaa.
TILAA katsastusaika valmiiksi ennenkuin menet tienpäälle - se on kilvet pois jos sinulla puuttuu varattu katsastusaika. Onhan sinulla verot ok ja vakuutus ok?
Saat valita minne viet -mutta se lienee lähin konttori "jonka poliisi hyväksyy".
Periaatteessa saisit valita vaikka Joensuun konttorin (hinta 19 euroa) mutta jos et ole sen vaikutusalueella niin sitten maksat sen rosvohinnan 65 euroa tms. muualla suomessa.
kaikki muu on kunnossa paitti se katastus ja sekin on ens viikkolla eessä ja sen tiesin et se on käyttökiellossa.