Garden wiew -hotelli, earls court metroasema

Onko kukaan yöpynyt kyseisessä hotellissa? Millainen hotelli oli ja kuinka pitkä matka sieltä oli metroon? Oliko lähistöllä mitään kauppoja?
2591
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Metroasema ei ole mielestäni hirveän pitkällä, noin 150 metriä. Earl's Courtista kävelee reilussa 15 minuutissa Kensington High Streetille jossa voi viettää koko päivän shoppaillen. Jos ei jaksa kävellä niin metro vie nopeasti oikeaan paikkaan. On hyvä muistaa, että Lontoon hotellit ovat huomattavasti vaatimattomampia kuin suomalaiset. Huoneet saattavat olla todella pieniä ja wc omassa huoneessa ei ole itsestäänselvyys. Ihana kaupunki kuitenkin. :)

Äänestä

viime kesänä. Huoneet ovat suurehkoja, siistejä. Tuolloin maalattiin ynnä tehtiin muuta remonttia, joten melko siistiä pitäisi olla. Rauhallinen sijainti. Metrolla ja bussilla pääsee. Myös Heathrown lentokentälle helposti metrolla. Läheisestä ruokakaupasta sai illalla halvalla mm. sarvia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pame kirjoitti:

Onko kukaan yöpynyt kyseisessä hotellissa? Millainen hotelli oli ja kuinka pitkä matka sieltä oli metroon? Oliko lähistöllä mitään kauppoja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu