yksi tarina lisää...

32 vuotias nainen

Kerron teille oman tarinani. Olen ollut puutteessa jo yli kolme vuotta, rakastelemme noin 5 kertaa vuodessa. Mieheni ei halua enempää, hän on joskus ääneen toivonutkin seksitöntä suhdetta. Aina kun keskustelemme, hän pyytää aikaa suhteelle, tyyliin kyllä tämä tästä kun... Perässä liuta syitä. Silloin kolme vuotta sitten hän kertoi syyksi haluttomuuteensa minun lihomiseni ( 15 kg), mutta tajuttuaan että pakkaan kamani ja häivyn perui puheensa. Sen jälkeen ei ole kertaakaan sitä enää ääneen sanonut. Eikä tarvitsekaan, kyllähän minä sen jossain sisälläni tiedän todeksi, vaikka hän sen aina kiistääkin.

Olen pettänyt häntä kerran. Jälkeenpäin tuli kauhea morkkis, ja tunnustin tekoni. Sain anteeksi, jonka jälkeen meillä meni monta kuukautta hyvin aktiivisesti. Mieheni itse myönsi olevansa osasyyllinen ja ajaneensa minut tekooni.

Nyt olen laihduttanut, ja oloni tuntuu päivä päivältä paremmalta. Kun katselen laihtuvaa minääni, mietin alkaako miestäni jossain vaiheessa kiinnostamaan. Voi olla, että näin monen vuoden jälkeen minua ei enää kiinnosta.

Elämässä on muutakin kuin seksi, se on saanut minutkin pysymään tässä suhteessa. Loppuelämä ilman seksiä taas on mahdoton ajatus. Aika näyttää kuinka tässä käy, mutta miten tahansa asiat meneekään, niin tiedän selviäväni ;-)

3

1634

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ajatelleet...

      Taitaapi tuo mitä kerrot olla melko yleistä nyky-yhteiskunnassa. Mistä lie johtuu?

      Kuitenkin, oletteko ajatelleet tai keskustelleet mahdollisuudesta ottaa mukaanne 3.pyörän tai toisen parin katalyytiksi parisuhteenne seksielämään?

      Me teimme tällaisen ratkaisun n 4v sitten ja homma toimii hienosti edelleenkin, vaikkakin tämä 3. pyörä on vaihtunut jo kahdesti.

      terv 44 vee/ 2 lapsen äiti

    • surusilmä

      Ymmärrän sinua!
      Jos miehesi ei hyväksy sinua sellaisena kuin olet niin sinuna unohtaisin koko körilään. Tietenkään asia ei ole ihan noin yksiselitteinen, mutta tuollainen syö sinun itsetuntoasi! Olen itsekin kokenut samansuuntaista ja voin kertoa että minuun sattui. Silloin kun sattuu saamaan, hänen sanansa palaavat mieleeni satuttaen yhä uudelleen. Ja nautinto himmenee jos sitä enää kohta enää onkaan. Tottakai sitä toivoo saavansa pyyteetöntä rakkautta ilman ehtoja. Mitä se sellainen rakkaus on että rakastaa vain jos toinen on sopusuhtainen.
      Aitoa hellyyttäja rakkautta, tulista tunnetta ja kovaa K:ta sitä se nainen kaipaa.

    • Josefina

      Täällä myös, mies ei enää kiinnostu ulkonäköni menettämisen vuoksi. Tosin kiloja on 25 ylimääräistä...ja paaaaljon selluliittia ja roikkuvaa ihoa. Ketäpä tämmöinen enää miellyttää? Sairauteni vuoksi en pysty liikuntaa niin paljon enää harrastamaan, että kiinteytyisi.

      Mieheni haluaa kuitenkin jatkaa liittoa, paljon taloudellista ja lapset pelissä. Minun vaan tulee hyväksyä eläminen ilman seksiä. En varmaan enää haluistani huolimatta siihen pystyisikään, olenhan täysin hyljätty naisena ja seksuaalisena olentona.

      Vanha mikä vanha...48v.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimedia: Räsänen vei Lindtmanilta pääministerin paikan

      Lisäksi suomalaiset ovat innostuneet tuhlaaman, koska kuluttavat inflaation verran enemmän rahaa. Eikö porvarimedialla
      Maailman menoa
      57
      2804
    2. Ruotsi laskee jälleen bensaveroa, Riikka irvailee tumput suorana

      Euron bensa oli persujen vaalilupaus, mutta kohta alkaa olla kolmosella alkavia litrahintoja. Meanwhile in Sverige: "
      Maailman menoa
      36
      2419
    3. SE TAPAHTUI - Pekka Aittakumpu: Avioero

      Perussuomalaisten kansanedusta Pekka Aittakumpu käy parhaillaan avioero prosessia. Aittakumpu on siviiliammatiltaan past
      Perussuomalaiset
      93
      1955
    4. Anita ei saanut Heikkiä pihalle

      Kemijärven kaupunginvaltuusto ei tehnyt tietoisesti laitonta päätöstä. Heikki johtaa kaupunginhallitusta yhäkin.
      Kemijärvi
      85
      1305
    5. Martina Aitolehden rinnalla nähty Matias Petäistö yllättää - Uusi aluevaltaus TV:ssä!

      Matias Petäistö on tuttu Erikoisjoukot-realityn tiukkana kouluttajana. Hän on myös tuttu näky Martina Aitolehden parina,
      Kotimaiset julkkisjuorut
      30
      1139
    6. Emotionalisuuden puute.

      Joillain ihmisillä ei vain ole sitä "jotain". Heille kaikki täytyisi "vääntää" rautalangasta. Mutta heistä ei vaan o
      Sinkut
      155
      841
    7. Sait mut mies heikoksi

      Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m
      Ikävä
      80
      764
    8. Ei ole vaikea päättää kumpi

      Hän on vaimomateriaalia. Sinä olet vain tuollainen pieni kiusankappale.. Revi siitä.
      Ikävä
      52
      696
    9. Ymmärrätkö jo nyt, että

      Vetäytyminen ei kannattanut? Asioista pitäis puhua rauhassa hyvässä hengessä eikä lakasta maton alle. Yhdeltä ihanalt
      Ikävä
      44
      682
    10. 43
      655
    Aihe