Mitä poliisi tekee, eikö kahta ihmistä saada kiinni vai eikö haluta?
On tämäkin yhden sortin "oikeusvaltio".
On tämäkin yhden sortin "oikeusvaltio".
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Rahat niin kiinnosta, mutta moni ihminen tulisi onnellisemmaksi kun näkisimme näin härskien ja tunnottomien huijareiden joutuvan linnaan.
Vaikka vuodessahan he olisivat jo vapaina ja kirmaisivat Pattajalle nauttimaan miljoonista. Pitäiskö minunkin alkaa epärehelliseksi, leipä levenisi kummasti.
Meneppä vaikka viikoksi, onko niin mukava paikka, eteenkin alle 30 vuotiaat ei kestä paikkaa ilman rauhottavia.
Ole etes etsintäkuulutettu se voi tapahtua vasta kun KRP-on saanut 2 vuoden tutkimustyön valmiiksi
ei ennenmin
... poliisin tiedotteessa kerrotaan, että heitä etsitään.
http://www.poliisi.fi/poliisi/krp/home.nsf/PFBD/0039D31676D5D827C225741A003B008C?opendocument
Ja mitaan ette voi...
Mitä nyt vähän kyselevät jotta onko heitä näkynyt poliisitalon liepeillä. Kansainvälinen etsintäkuulutus olisi eri juttu.
Kuten sanoit; mitään eivät voi...
Mutta olisinpa minä varastanut naapurin polkupyörän niin olisi aika liuta poliiseja perässä. Toista se on on kun pukumies huijaa isoja rahoja.
Mitään ei voida...